Tét nélkül: Alba – Falco 93-80

Az első félidőben a hazaiak akarta érvényesült, mi ezúttal csak a záró játékrészben tudtunk jobb teljesítményt nyújtani legfőbb riválisunknál. Matt Tiby 20 ponttal lett a legeredményesebb játékosunk.

Az 1.negyedet a Pot-Tanoh Dez-Benke-Tiby-Keller sorral kezdtük. A találkozó első pontjait Tanoh Dez szerezte Dickey mellől. 7-6-ig fej-fej haladtak a csapatok, ezután a kiválóan dobó Alba lépett meg 18-9-re, jött is Milos Konakov időkérése. Ezután Tiby révén zárkózni tudtunk, egészen 20-18-ra jöttünk fel. A negyed vége azonban ismét a hazaiaké volt, 29-22.

A 2.negyed elején előbb Pongó távolról, majd Barac közelről talált be, 31-27. Ezután 6-0-ás sorozatot csináltak a fehérváriak, ekkor volt közötte először 10 pont, 37-27. Sajnos tovább tudták növelni előnyüket a fehérmezesek, 49-33. A játékrészt végül Tiby és Perl ziccere zárta, 49-37 állt az eredményjelzőn 20 perc után.

A 3. negyedet s a hazaiak kezdték jobban, az első szűk 3 percben 8-2-vel nyitott az Alba, így már 18 ponttal ellépett. Sajnos a 20 pontot is elérte már a differencia, amikor Keller szerzett gyorsan négy pontot, Tiby pedig két büntetőjét is a helyére tette. Amikor Zozó triplát szórt 63-50-ra jöttünk fel. Ezután Chambers robogott el, aztán Roberts dobta be a büntetőit, majd Pongó is. Egy időkérést követően egy triplával folytatta az irányító, ám ennek ellenére a negyedből hátralévő időben nem tudtunk jobban felzárkózni, 75-59.

A 4.negyedet mi kezdtük jobban, de az Alba hamar megfordította ezt és 19 pontra növelte előnyét. Pot 2+1-et mutatott be, Zozó ziccere után Alejandro Zubillaga időt kért, 83-69. Philmore faulttal együtt volt eredményes, majd Tiby tette vissza a támadólepattanót, de Philmore egy hármast is bevágott. A hajrában sem tudtunk közelebb jönni, ezen az estén az Alba győzött, 93-80.

Arconic-Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93-80 (29-22, 20-15, 26-22, 18-21)
Bajnokság, 26. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Nyilas István, Lengyel Ádám József (Hartyáni Zsolt)

Alba Fehérvár: Chambers 21/9, Balogh 2, Roberts 12/3, Barnett 7/3, Dickey 10. Csere: Vojvoda 23/9, Philmore 12/3, Kass -, Takács Mi. 6/6.

Falco: Pot 10, Tanoh Dez 4, Benke 7/3, Tiby 20, Keller 7. Csere: Kovács -, Pongó 16/6, Perl 12/6, Barac 4, Jordano -, Verasztó –.