Újra a győztes úton: Falco – ASE Paks 88-69

Kiválóan kezdtünk, aztán a 3. negyed a paksiaké lett, de jött a záró felvonás, amikor is 32 pontot szereztünk és ez elég volt a magabiztos győzelemhez.

A Pongó – Tanoh Dez – Benke – Tiby – Keller ötössel kezdtünk a Paks ellen. A vendégek 5-0-ás villámrajtot vettek, előbb Gulyás távolról, majd Govens büntetőből volt eredményes, nálunk Benke rajtolt el. 8-10-ig csak Szili, Pongó és a Gulyás – Govens duó talált be. A nagy energiával beszálló Krivacsevics révén lett egál (10-10), majd kapitányunk pontjaival már mi vezettünk 12-10-re. A negyed hajrájára Barac és Pot is eredményes volt, 18-13-mal zárult az első játékrész.

A második negyed a közönség nagy örömére Kovács távolijával indult, majd Barac adott szemkápráztató labdát a gyűrű alá belépő Potnak. A szerb ziccere után jött is a kékmezesek időkérése, 23-18. Csapatunk lendületét ez nem törte meg, Tanoh Dez kosara után már majdnem 10 pont volt a különbség, újra Krasovec hívta magához csapatát (30-22). Az olló tovább nyílt, Perl büntetői után megvolt a 10 a két csapat között (32-22), a negyed végére ez 11-re nőtt, noha csapatunk sok könnyű dobást hibázott, 39-28.

A második félidő első két percében egy pontot tettünk hozzá előnyünkhöz. Aztán Radics triplájával nézett be 10 alá a Paks, majd Tiby egy büntetőt dobott be, ezután Woods tett hozzá két pontot. Zozó hibátlanul célzott a vonalról, majd White szerzett labdájából Woods fejezte be a gyorsindítást, ráadásul a plusz egy pontot is a neve mellé írtak. Nálunk Tiby dobta be a büntetőket, aztán Kovács Ákos hármasával 5 pontra jött fel a vendég gárda (50-45). Ihring duplája után Milos Konakov időt kért, jókor. Tiby büntetőit White két pontja követte, aztán Pongó dobott egy tempót. Govens és Barac váltott kosarat, a negyed utolsó mozzanatai során még közelebb jött a Paks, 56-55.

Az első támadás után, Wright kosarával már a Paks állt jobban, majd Keller szerzett egy kettest második esélyből. ezt követően Pongó szerzett két pontot, majd Kovács Ákos büntetőivel hárommal ellépett a vendég csapat (60-63). Újra Zozó mutatott be egy 2+1-et, négy büntetővel húztunk el. Változott a kép: a Paks sorozatos eladott labdái és rontott dobásai sokba kerültek, Jordano az egyiket egy hármassal büntette. Négy és fél perccel a vége előtt ismét 10 pont feletti különbséggel vezettünk, innen pedig már nem volt visszaút a vendégeknek. Mi visszataláltunk a győztes útra, az ASE viszont továbbra is nyeretlen, 88-69.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Atomerőmű SE 88-69 (18-13, 21-15, 17-27, 32-14)