Vasárnap „csak” bronzért játszhatunk: Falco – Szeged 87-96

A Zsíros Tibor Férfi Kosárlabda Magyar Kupa első elődöntőjében végig fej-fej mellett haladtunk a szegediekkel. Elég hullámzó volt az összecsapás, hol a Tisza-partiak, hol mi vezettünk, aztán a harmadik és a negyedik negyedben Locke szinte mindent bedobott, ezúttal .

Az 1.negyed Tanoh Dez és Benke pontjaival kezdődött, 4-0. Triplával feleltek, de Benke, Tiby és Tanoh Dez büntetőjével már 9-3-ra vezettünk. Locke után Wooldridge is tripláival szépített, 9-6. Pot és Lake kosarai után 11-8 állt az eredményjelzőn. Aztán érkezett Perl Zoltán is, de egyelőre Locke büntetői érvényesültek, 11-11. Barac után Lake, majd újra Tiby következett, 16-13. Aztán felgyorsítottuk a játékot, Tiby és Tanoh Dez kosaraival 23-16-ra léptünk el. Az utolsó percben Wooldridge még egy betörés után ziccert szerzett, 23-18.

A 2.negyed Zozó triplával startolt, Woolridge szépített, 26-20. Aztán újabb 2 tripla: Pongó és megint Woolridge volt eredményes, 29-23. Ezután Mucza és Woolridge duplái következtek, 29-27-nél Konakov mester joggal kért időt. Ennek ellenére újabb szegedi tripla ért a helyére: Mucza hármasa után először vezetett a Szeged, 29-30. Szili ezután két hármassal válaszolt, 35-30. A szegedi vezetőedző is megállíttatta az órát. Nagyon hullámzó volt a meccs, Locke és Cahill kosarai után 35-34. A félidő hajrájában Tiby, Perl, illetve Lake és Locke volt eredményes, utóbbi az utolsó kosarát is távolról szerezte, 42-45.

A 3.negyed is fej-fej mellett haladt, a játékrész derekán 59-58 volt az állás. A 27.percben Pongó elleni szabálytalanságot a sporik nem fújták be, miután visszaszólt a sporira, technikait kaptunk, Locke büntetett, aztán Tiby ziccere következett, 61-59. Ezután Lake egalizált, majd Locke is ziccerrel fejezhette be a szegedi támadást, 61-64. Jött is Konakov mester időkérése, de Woolridge újra betalált, majd Pongó szépített 63-65.Az utolsó percben Keller a vonalról egyenlített, Zozó közeli tempójával pedig visszavettük a vezetést, 67-65.

A 4.negyed Jordano hármasával kezdődött, aztán Lake és Keller pontjai következtek, 72-67. Lake büntetői és Locke nagyon távoli dobása után újra egyenlő volt az állás, 72-72. Két szegedi büntetővel és Locke nagyon távoli dobásával újra a Tisza-partiak vezettek, 72-77. Az ellentámadásból Jordano hármasa nagyon kellett, majd Barac ellen fújtak sportszerűtlent a játékvezető. Lake büntetett, 75-79. A játékrész derekán Zsíris triplája is célba ért sajnos: 75-82-nél Konakov mester kénytelen volt újra megállíttatni a játékot. Perl és Barac ugyan pontokat szerzett kettesével, de Locke mindegyikre felelt, 81-87. Tiby sportszerűtlenje után újra a szegediek büntettek, 81-89. A végső dudaszó előtt 3 perccel már minden szabálytalanságunk után dobhatott a Szeged, Locke pontjával 81-90. ezután Perl és Tiby a vonalról szépített, 85-90. Az utolsó percben Benke szépített, de Zsíros hármassal felelt, 87-93. Konakov mester még egyszer időt kért, aztán Benke kihagyta a triplát, Locke pedig büntetett, 87-96.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – SZTE-Szedeák 87-96 (23-18, 19-27, 25-20, 20-31)
Magyar Kupa, elődöntő – Budapest, BOK Sportcsarnok.
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Goda László, Fodor Attila (Téczely Tamás)
Falco: Pot 6, Benke 14/6, Tanoh Dez 6, Tiby 14, Keller 8. Csere: Perl 24/3, Pongó 5/3, Jordano 6/6, Kovács -, Barac 4.
Szeged: Woolridge 20/6, Locke 32/15, Cohill 2, Bognár 2, Lake 18. Csere: Bailey 4, Zsíros 9/9, Balogh -, Mucza 9/3.