Végig vezetve, nagyon magabiztosan: Falco – DEAC 87-68

A hazai bajnokságot újabb sima győzelemmel tettük emlékezetessé, Perl Zoli és Matt Tiby 19 pontig jutott.

Az 1.negyed Tiby és Pongó duplájával indult, majd Marci távolról is betalált, 7-0. Ezután Benke is feliratkozott a táblára, először egy dupla, aztán a tripla is beesett, 12-0, Buljevic szerezte az első debreceni pontokat, aztán Hőgye is eredményes volt, 12-4. Tiby 2+1 ponttal büntetett, 15-4. A játékrész derekán Pongó, Tiby, illetve Edwin talált be 21-8. A meccs 8.percében Zozó is megszerezte első pontjait, 23-10. Az utolsó percben Krivi, Barac, illetve Williamson szerzett kosarat, 29-16.

A 2.negyedet jobban kezdte a DEAC, Mócsán egymást követő 2 triplája után 30-24-re zárkóztak. Hiába, Keller közelről, Pongó és Jordano távolról volt sikeres, 37-26. A negyed közepén Jordano és Drenovac kosarait, valamint Tanoh Dez zsákolását jegyeztük fel, 42-33. A debreceni időkérés után Perl Zoli közelijének tapsoltunk, majd újra Drenovac büntetőzött, 44-36. A félidő hajrájában Zozó 2 triplát is szórt, Tiby pedig közelről talált be, 51-36.

A 3.negyed Szili kosarával startolt, majd Tiby és Szili is betalált, 59-41. Jött is a DEAC mesterének időkérése, Hiába, Zozó növelte tovább pontjainkat, 63-41. Drenovac és Mócsán szépített a játékrész derekán, 63-45. Ezt követően Szili büntetőzött, Boris pedig közelről talált be, 67-45. A végén Mócsán talált be újra, 67-48.

A 4.negyedet Mócsán és Drenovac kosarai nyitották, 67-53. Nagyon kellett Tanoh Dez betörése, majd a vonalról és közelről is betalált a fiatal tehetség, 72-53. Újabb időkérést követően bónuszba kerültek, így többször is büntetőzhettek a vendégek, 72-59. Ezután Perl és Tiby tett hozzá, Edwin szépített, 79-61. Zozó egyéni akciója után Tiby újra betalált, 83-63. A végén Kovács Benedek brillírozott, 87-68-ra győztünk.

Szép volt, fiúk!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 87-68 (29-16, 22-20, 16-12, 20-20)
Bajnokság, 9. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Farkas Gábor, Balog György Attila (Páli dr. Kálmán)

Falco: Pongó Ma. 11/9, Tanoh Dez 7, Benke 11/3, Tiby 19/3, Keller Á. 2. Csere: Pot -, Perl 19/3, Barac 6, Jordano 5/3, Krivacsevics 3, Verasztó -, Kovács B. 4.

DEAC: Edwin 14, Hőgye 4, Drenovac 15, Williamson 5, Buljevic 6/3. Csere: Mócsán 16/9, Sagodi 2, Buckles 6/3, Csizmadia -, Várszegi -.

Nincs megállás, szerdán jön a rangadó az Alba ellen!