Zozó extrájával: Honvéd – Falco 72-81

A bajnokság 2. fordulójában nagyon szoros első félidő után, a 3. negyed elején megfelelő előnyre tettünk szert a Honvéd ellen, amit meg is őriztünk a hajráig. Perl Zoltán 25 ponttal lett a mezőny legeredményesebb játékosa.

Az 1. negyed elején Brown középtávolijára Tiby felelt közelről, 2-2. Ezután Szili ,,jött”, előbb a vonalról, majd közelről is eredménes volt, 4-6. A játékrész derekán Brown is büntetőből célzott pontosan, aztán Pot és Zozó tripláit jegyezhettük fel, Kovács Benedek pedig zsákolt egyet, 12-14. A hajrában Filipovic háromszor is betalált, Zozó büntetői ezúttal is célba értek, mégis ott a minimális előny, 18-16.

A 2. negyed elején is fej-fej mellett haladtak a felek, a 4. percben Jordano triplával szépített, majd megint Filipovic közelije esett be, 28-25. A negyed közepén Pongó és Djokovic, majd Benke, Brown és Tanoh Dez pontjait jegyzehettük fel, 34-35. A félidő hajrájában Tanoh Dez hármasa nagyon jókor érkezett, majd Filipovic a vonalról szerezhetett pontot, 39-40. Konakov mester időkérése után Benke és Henry is kihagyott egy-egy távolit, 39-40.

A 3. negyedet jól kezdtük, ennek hangsúlyt adva, a játékrész derekán Tiby közelije után már 42-50-re vezettünk. Egy mesteri Zozó-Jordano összjáték után 47-56-ra léptünk el. Ezt követően Henry triplájával jöttek közelebb, majd tartottuk a 2-3 labdányi előnyt, 56-63.

A 4. negyed elején Bazsó triplát dobott, nálunk Pot és Zozó is eredményes tudott lenni, 59-71. Ezután Zozó és Henry kosarai következtek, a játékrész derekán 65-73 állt a táblán, ekkor Milos Konakov kért időt. A hajrára Tiby kosara után, 67-77-nél fordultunk rá. Két perccel a végső dudaszó előtt Brown dobhatott büntetőket, aztán újfent Tiby közelije volt precíz, 70-79. Brown kosarára az utolsó másodpercekben még Pot közelről felelt és 72-81-re győztünk.

Budapesti Honvéd SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 72-81 (18-16, 21-24, 17-23, 16-18)