A harmadik negyedben döntöttünk: Kaposvár – Falco 61-86

A naptári év első meccsén szoros első félidő után, Perl, Tiby és Pot extrájával sikerült visszavágni a 2. fordulóban elszenvedett hazai vereségünkért.

Az 1. negyedet Kovács Benedek sikeres közelijével nyitottuk, ezt Gabric egalizálta, amire Tiby válaszolt, 2-4. Ezután Pot büntetői hullottak be, majd Petersen egyenlített, 6-6. A 4. perc elején Brown I. pontjaival először vezettek a hazaiak, ezt Keller kosara egalizálta, 8-8. Ezután Tiby szórta meg magát, már 7 pontnál járt, majd a játékrész derekán Zozó pontjaival 13-16-ra vezettünk. Hughes büntetői következtek, majd zsákolt is egyet, erre újra Zozó válaszát jegyezhettük fel, 16-18. A negyed hajrájában újra Tiby és Perl, illetve Petersen és Babric volt eredményes, 24-24. Az utolsó pontunkat Barac neve mellé írhattuk fel, egy büntetőt követően, 24-25.

A 2. negyed elején Puska kosarával átvették a vezetést, majd Perl, Brown és Verasztó következett és 27-31-re már újra mi vezettünk. Aztán Brown I. fordított, már 13 pontnál járt, 32-31. Puska közelije után, a játékrész közepén, 34-31-nél Konakov mester állíttatta meg az órát. A szünet előtt 3 perccel, Keller zsákolása után 37-33 állt az eredményjelzőn. Kaposvári időkérés után Gabric és Brown labdái értek a helyükre, 39-36. A félidő hajrájában Keller és Kovács B. triplája, de Zozó közelije is nagyon kellett, 41-44-nél újabb hazai időkérés következett. Az utolsó perc történéseibe még Hughes közelije és Pot triplája is belefért, 43-47.

A 3. negyed Zozó közelijével startolt, erre Hughes felelt, de Tiby is beköszönt, 45-51. Zozó folytatta jó formáját, ezúttal a vonalról növelte előnyünket, 45-53. Ezután Gabric és Pot triplája talált utat a gyűrűbe, 48-56. Tiby sem állt le, 23. perc végén először alakult ki a két csapat között a kétszámjegyű különbség, 48-58. A játékrész derekán nagyon elléptünk, 48-61-nél ismét a hazaiak szakították meg a folyamatos játékot. Hiába, Zozó közelije és Cowels triplája következett, 48-66. Eldőlt a meccs?! Szerintünk igen, Perl sikeres közelije után már 20-nál is nagyobb volt a különbség, aztán Barac dupláját követően megint időt kért a hazai mester, 49-72. Hiába, Barac újabb labdája esett be, erre Petersen távolról felelt, 52-74. A játékrész végén Zozó a vonalról, Brown I. pedig közelről volt eredményes, 54-76.

A 4. negyedben Pot sikeres közelije hozta az első pontokat, 54-78. Ezután Krivi és Pot labdái értek célba, 54-82. Vajon meglesz-e a 100 pontunk? Krivi újabb kosara után már 30 pont volt a differencia, 54-84. Újabb kaposvári időkérés után zárkóztak a hazaiak, mi pedig fiataljainkkal vettük fel a harcot, 61-84. Az utolsó percekben már szinte semmi nem történt, 61-86-ra vágtunk vissza a 2. fordulóban elszenvedett hazai fiaskóért.

Szép volt, fiúk!

Kometa Kaposvári KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 61-86 (24-25, 19-22, 11-29, 7-10)