A rossz kezdés megbosszulta magát: Szolnoki Olaj – Falco 80-78

A bajnokság szuperrangadóján nagyon gyengén kezdtük, aztán feltámadtunk és a második negyed végén utolértük a hazaiakat. A második féidőben végig fej-fej mellett haladt a két csapat, sajnos a hajrá a riválisunknak sikerült egy hajszállal jobban.

A meccset a közlekedési baleset miatt később érkezett sporik 10 perces késéssel indították el. Az 1. negyedet Subotic pontjai nyitották, amit egy triplával toldottak meg, 5-0. Rosszul kezdtünk, 10-0-nál iddőt kért Milos Konakov. Csak a 6. percben tudtuk megszerezni első pontjainkat, Pot a vonalról talált be, 13-2. Zozó első kosarára Williamson felelt, 16-4. Perl újabb duplája után Mokánszki labdája, majd Keller-tripla hullott be, 18-9. Az utolsó percben Pot pontjaival zárkóztunk, 18-11.

A 2. negyed Krivi két közelijével startolt, 18-15. Zozó triplája után sportszerűtlent fújtak Verasztóra, majd egy szenzációs indítás után újra csapatkapitányunk volt eredményes, 21-19. Hullámzott a játék, egymás után 2 közeli hazai dupla esett be, Konakov mester megint időt kért, 25-19. A játékrész derekán Barnes triplája esett be, Tiby kintről felelt, Pot pedig rátett egy közelit, 28-24-nál Potocnik kért időt. A félidő hajrájában Cowels és Tiby közelről, Pot a vonalról talált be, a 19.percben először vezettünk, 30-31. Az utolsó percben Williamson kétszer is betalált, de Keller is eredményes volt, 34-34.

A 3. negyedet elég idegesen kezdték a riválisok, aztán Révész közelijével szereztek vezetést a hazaiak, erre Perl és Tiby válaszolt, 36-38. Tiby megtáltosodott, Subotic pedig nagyon gyengén muzsikált, így 38-44-re elléptünk, az Olaj mestere szakította meg ekkor a játékot. Keller után Pongó dobott kintről, majd újra Pot volt sikeres, a 27. percben 41-48-ra vezettünk. Hiába, mert a játékrész hajrája tripláinak köszönhetően a hazaiaké volt, 51-51.

A 4. negyed Révész 2+1 pontjával kezdődött, Tiby szépített, 55-53. Nagyon kellett Cowels triplája, 58-56. Brown 2+1 pontja után, a 34. perc elején újra mi vezettünk, 58-59. Ezekben a percekben felváltva vezettek a csapatok, majd Perl káprázatos akciója után 63-63 állt a táblán. A vége előtt 4 perccel Zozó és Subotic a vonalról talált be, 65-65. A szolnokiak palánkos hármasa után Milos Konakov állíttatta meg az órát, 68-65. Zozó újabb beindulása után ziccert dobott, 68-67. Már csak 2 perc volt hátra, amikor Williamson és a vonalról Perl is betalált, 70-68. Ezután Barnes és Tiby tripla hullott be, 73-71. Az utolsó percben Barnes pontjaival 76-71-re mentek, Konakov mester még egyszer időt kért. Zozó gyorsan lefordult és duplát dobott, 18 másodperccel a vége előtt Potocnik is időt kért, 76-73. Pongó bedobta a büntetőket, Perl pedig a közelit, 78-75. A végső dudaszó előtt 5 másodperccel újabb hazai időkérés következett. Sajnos Barrnes bedobta a büntetőket, a dudaszó pillanatában pedig Zozó még elhelyezett egy triplát, 80-78.

Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-78 (18-11, 16-23, 17-17, 29-27)
Bajnokság, 19. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Praksch Péter Árpád, Tőzsér Dénes Kelemen (Bodrogváry Iván József)

Szolnok: Durham 9/3, Lukács 3, Barnes 19/9, Subotic 9/3, Williamson 16/3. Cserék: Pongó 8/6, Rudner 3/3, Mokánszki 2, Révész 6, Gavin 5/3.

Szombathely: Pot 11, Brown 4, Kovács -, Tiby 18/6, Keller Á. 8/6. Cserék: Perl 26/3, Cowels 7/3, Verasztó -, Sövegjártó -, Krivacsevics 4.