A vártnál magabiztosabb siker idegenben: Sopron – Falco 63–81

A Novomatic Arénában szerda este megrendezett mérkőzésen nem volt kérdés, melyik a jobb csapat. A mieink végig vezetve, ilyen arányban is teljesen megérdemelten, az 5 éve tartó rossz sorozatnak is véget vetve, az alapszakaszban győztek Sopronban.

Sopron: Joseph 20/6, Jones 9/3, Valerio-Bodon -, Barnett 11, Molnár -. Cserék: Supola 2, Shine 2, Durham 12, Takács -, Sitku 6, Csendes 1.

Falco: Pot 13, Kovács B. 3/3, Brown 9, Tiby 15/3, Keller Á. 3. Csere: Cowels 18/12, Verasztó -, Perl 6, Barac 11/3, Sövegjártó 3/3, Takács Z. -.

Soproni KC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 63-81 (12-17, 13-21, 17-26, 21-17)
Bajnokság, 3. forduló
Sopron, NOVOMATIC Aréna
Jv.: Tőzsér Dénes Kelemen, Söjtöry Tamás, Major Ádám (Bognár Tibor)

Az 1. negyedben csapatunk a Pot – Brown – Kovács – Tiby – Keller sorral kezdett a hazai pályán játszó, fehérmezes Sopron ellen. A feldobás után mi vittük be az első ütést, Pot célzott jól középtávolról. A házigazda erre zsinórban 7 ponttal válaszolt, ezt csak Brown ziccere tudta megszakítani (7-4). Távoli dobásaink nem ültek, így szerb irányítónk vette hátára a csapatot. Kovács süllyesztette el első triplánkat, újra vezettünk (9-12). A továbbiakban sokat javultunk a pályán mindkét végén, Perl és Tiby akciója után már 17-11-re is vezettünk. A negyed hátralévő részében már csak egy sikeres Soproni büntetőt láthattunk, így 17-12-es Falco előnnyel zárult az első játékrész.

A 2. negyedet Cowells sikeres büntetőivel indítottuk, majd számos kihagyott soproni dobás után Perl Zoli célzott pontosan, 12-21. Továbbra is jól védekeztünk és Keller zsákolása után már 10 pont feletti volt a különbség, 12-23. Barnett révén a 4.percben szerezték meg első kosarukat a vendéglátók, majd Durham is betalált, 16-23. Egész pályára jött ki a Sopron, ami egy kicsit meg is zavarta a mieinket, Durham újabb sikeres közelije után, 18-23-nál a mi mesterünk kért időt. A játékrész derekán nagyon vontatottan zajlott az összecsapás, többet állt az óra, mint haladt, közben Keller értékesített egy büntetőt, 18-24. Nagyon pontatlanul játszott ezekben a percekben mindkét csapat, majd Brown közelije törte meg a pár perces kosárcsendet, 18-26. A félidő hajrájában hazai oldalon Jones és Barnett közelijét, nálunk pedig Pot és Brown sikeres büntetőit, valamint Barac és Tiby pontos közeli dobását jegyezhettük fel, 24-33. Az utolsó percben Barac és Joseph vonalról elhelyezett dobásai landoltak a gyűrűben, majd Tiby szerzett még 3 pontot, 25-38-as megnyugtató előnnyel vonulhattunk az öltözőbe.

A 3. negyed Tiby vonalról elhelyezett pontjaival indult, majd Joseph triplát, Zozó duplát dobott 28-42. Ezután Joseph egymás után 3 büntetőt dobhatott, erre Pot közelről felelt, majd Cowels a szokásos tripláit helyezte el, egymás után kettőt is, 33-50. A játékrész közepén jött is a soproni időkérés. hiába, Brown büntetőivel gyarapítottuk pontjainkat, erre Jones válaszolt hármassal, 36-52. Cowels termelte tovább a pontokat, Tiby és Pot után Ő is elérte a kétszámjegyű pontmennyiséget, 36-54. Ezután Tiby és Jones pontjai érkeztek meg, majd Barac triplája után, először vezettünk 20 pontnál többel, 38-59-nél újra hazai time-out jött. Jól játszottunk, Cowells triplája zárta le ezt a 10 percet, 42-64. A 4. negyed Jones és Pot pontjaival indult, 44-66. Ezután Brown, Barac és Joseph pontjai következtek, 50-73. Cowels ebben a játékrészben is hármasával szórta a pontokat, Sitku próbált válaszolni kettesekkel, 54-76. A játékrész derekán Barac és Shine volt eredményes, 57-78. A meccs hajrájában a fiatalok is játékperceket kaptak Milos Konakovtól, Sövegjártó köszönte és élt is a lehetőséggel. Az utolsó percben a Cinegét is elénekelték fantasztikus szurkolóink, akik révén Sopronban is otthon érezhettük magunkat, 63-81.

Szép volt, fiúk! Folytatás szombat délután, de már Debrecenben!