Az utolsó negyedben döntöttünk: OSE – Falco 75-87

A válogatott vb-selejtezői utáni szünetet követő első bajnokinkon nagyon szoros és kiélezett meccsre számítottunk és a várakozások igaznak is bizonyultak. Sokáig fej-fej mellett haladtunk az oroszlányiakkal, majd a hajrában magunk javára fordítottuk a vidéki rangadót és megérdemelten győztünk.

Az 1. negyedet Pot közeli kosarával kezdtük, erre Krestinin válaszolt, 2-2. A 2. percben a vonalról volt eredményes Pot, 2-4. Aztán fordult a kocka, Barnjak triplája után már 7-4 állt a táblán. Gyorsan reagáltunk, Tiby büntetői hullottak a helyükre, 7-6. Ezután Dimitrijevic és Carev következett, 12-8. A játékrész derekán a betegség után visszatérő Perl Zoli triplája ért célba, 12-11. Barac és Dimitrijevic pontjai után 16-12-re vezetett az OSE. A negyed hajrájában Zozó és Cowels büntetőkből, Tiby közelről, Sövegjártó zsákolva, míg a hazaiaknál Dimitrijevic távolról, Illés büntetőkből volt eredményes, 24-22.

A 2. negyedet jobban kezdtük ellenfelünknél, a 13. percben már 24-27-re is vezettünk. Sajnos ezután Barnjak triplája és Illés középtávolija is beesett, 29-27-nél Konakov mester kért időt. A játékrész közepén Zozó egalizált, de Barnjak megint triplát szórt, 32-29. A 18.perc végén Tiby és Sövegjártó dupláival értük őket utol, 33-33. A félidő hajrájában Barnjak már a harmadik tripláját helyezte el pontosan, majd Keller a vonalról értékesített egyet, 36-34.

A 3. negyedet rosszul kezdtük, a 23. percben már 45-39-re vezetett az OSE. Aztán 2 percen belül megint beértük őket, 45-45. A játékrész derekán Ruják precíz dobása után megint a hazaiak léptek el 5 ponttal, majd szépítettünk, 50-48. Mucza közelije után Tiby büntetője hullott be, 56-51. A negyed finisében Tiby és Perl közelije, valamint Cowels triplája után 58-58 állt az eredményjelzőn. Az utolsó percben Brown 2+1 pontját és Barnjak sikeres közelijét jegyezhettük fel, 60-61.

A 4. negyedet Cowels triplájával kezdtük, 60-64. Ezt követően Barac is hármast szórt, majd Keller büntetői után elléptünk és 61-69-re vezettünk. Ezt követően, már a játékrész közepén Calloway szépített, de Tiby büntetőből és triplából újra növelni tudta előnyünket, 63-74. Az oroszlányi időkérés után Zozó újabb közelije volt pontos, 64-76. A végső dudaszó előtt 2 perccel 70-81-re vezettünk. Krivacevic közelije után, már az utolsó percben Barnjak triplával szépített még, de így is simán nyertünk, 75-87.

MVM-OSE Lions – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75-87 (24-22, 14-13, 22-26, 15-26)