Falco-parádé Franciaországban: Le Mans – Falco 63-81

A Bajnokok Ligája 3. fordulójában nagyon szoros első félidőt játszottunk, jól védekeztünk, jól lepattanóztunk. Aztán a 3. negyed végén Pongó szinte egész pályás triplája, de Zozó extra egyéni teljesítménye, Jordano triplái, Tiby kiváló játéka, és persze a fantasztikus csapatjátékunk is sokáig emlékezetes marad.

Az 1.negyedben alacsony külsős sorral kezdtünk, a franciák pedig egy szerencsés kosárral nyitottak, aztán egalizáltunk, majd Pot adott kiváló labdát Kellernek, 3-5. Jól játszottunk ezeekben a percekben, Tiby agresszív akciója után 4-7 állt az eredményjelzőn. Sajnos nem sokáig örülhettünk, több eladott labdánk után fordítottak, a játékrész közepén 11-7-re módosult az állás. Ezután Pot szépített, majd összszedte a második hibáját, Konakov mester le is kapta. Sajnos szinte minden kifelé pattant a franciák gyűrűjéről, de Barac labdájával már egyenlítettünk, 11-11. Zozó akciója után fordítottunk, majd az utolsó minutumban ők zsákoltak, Barac pedig a vonalról célozhatott, 15-15.

A 2. negyed Zozó hármasával startolt, a franciák a vonalról, majd közelről találtak be, 18-18. A negyed derekán Jordano egy magas ívű középtávolival vétette észre magát, majd a triplája is beesett, újra mi vezettünk, 20-23. Egymás után több francia támadást is eredményesen hárítottunk el, aztán mégis dobtak egy triplát, 23-23-nál Konakov mester kért időt. Nagyon pocsékul dobták a hazaiak a vonalról a büntetőket, mégis ők szereztek egymás után 5 pontot, kellett is Barac kosara, 27-25. Szerencsére nemcsak a vonalról, távolról is gyengén céloztak, igaz, mi sem tündököltünk ebben a periódusban. A félidő hajrájában palánkos kosárnak örülhettünk, majd Pot hibátlan triplája is jókor jött, 30-31-nél a franciák mestere szakította meg a játékot. Az utolsó másodpercekben a hazaiak támadhattak, a dudaszós dobás után videózás következett, a francia kosár érvénytelen volt, maradt a 30-31.

A 3. negyed elején Pongó triplájánál ugorhattunk fel először, 30-34. Újabb hármasunkat követően a vonalról, majd közelről szépítettek, 34-37. Jordano megint besórt egy triplát, ez már a nyolcadik hármasunk volt, aztán ők is távolról voltak eredményesek, majd Zozó ziccere ért célt, 37-42. Kiválóan játszottunk ezekben a percekben, Keller-Pongó akciónk ért véget 2 ponttal, a játékrész közepén 37-44-re vezettünk. Mozgásos, dinamikus támadó játékunk érvényesült, Zozó újabb pontjait követően 42-46-ra vezettünk. Hiába adtunk el több labdát is, mint ellenfelünk, továbbra is vezettünk, közben Zozó 2+1 pontja igazán jókor jött, 42-51. Az újabb francia időkérést követően sajnos eladtuk a labdát, aztán sportszerűtlent is fújtak ellenünk, de hiuába nem használták ki, sőt Pongó dudaszós szinte egész pályás triplája is beesett, 44-54.

A 4. negyed Zozó óriási játékával indult, soha nem látott, 12 pontos különbséggel vezettünk, 44-56. Pongó teljesen megtáltosodott a 2. félidőre, már a negyedik triplája hullott be, aztán persze szépítettek, 47-59. Nemcsak Marci, Áki is betalált kintről, ez már a tizenegyedik volt, 47-62. Aztán Tiby 5 pontja jött, a Le Mans teljesen szétesett, időkérés a részükről, 47-67. A jétékrész közepén dobtak egy duplát, de Zozó megint a vonalra állhatott, 51-70. Aztán Jordano is hármast szórt, majd Ndoye szépített, 57-73-nál Konakov kért időt. Jól tette, Zozó újabb kosara következett, 57-76-nál még egyszer időt kértek. Hiába, Pongó már az ötödik hármasát értékesítette, 59-79. Az utolsó percben még Tanoh Dez kosarát is megadták, elképesztő, 63-81-es győzelmet arattunk.

Le Mans Sarthe Basket – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 63-81 (15-15, 15-16, 14-23, 19-27)
Bajnokok Ligája, 3. forduló.
Franciaország, Le Mans, Antares Aréna.
Játékvezetők: Viola Györgyi (román), Wojciech Liszka (lengyel), Carsten Straube (német).

Le Mans: Jones 9/3, Lewis 18/3, Schwartz 5/3, N’Doye 6/6, Mawugbe 6. Csere: Delaunay 7/3, Bourgade -, De Lattibeaudiere 9, Yeguete 3.

Szombathely: Pot 7/6, Pongó 17/15, Tanoh Dez 2, Tiby 13/6, Keller Á. 7/3 Csere: Jordano 12/9, Verasztó -, Barac 6, Krivacevic -, Perl 17/3.