Fáradtan, pontatlanul játszottunk: Falco – Kaposvár 79-84

A kaposváriak az egész meccsen, sajnos nem egyszer 10 ponttal is vezettek, ugyanakkor a mieink a mérkőzés jelentős részében fáradtan, enerváltan kosaraztak, ma nem érdemeltünk győzelmet.

Falco: Pot 4, Cowels 8/6, Kovács 2, Barac 10, Keller 15/3. Cserék: Perl 19/6, Brown 9/3, Verasztó -, Sövegjártó -, Tiby 12/9.

Kaposvár: Aris 17/9, Puska 3/3, Griffin 19/9, Gabric 8/6, Hughes 11. Cserék: Krnjajski 12, Paár -, Bogdán -, Hendlein 8/3, Csorvási 6.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Kometa Kaposvári KK 79-84 (18-24, 22-22, 18-17, 21-21)

Bajnokság, 2. forduló

Szombathely, Arena Savaria

V.: Papp Péter, Goda László, Jakab László Imre

Az 1.negyed elején hamar játékba lendült mindkét csapat. Előbb Gabric szerzett triplát, erre Pot ziccert értékesítve válaszolt, 2-3. A következő 2 perc a vendégek légiósáról, Griffinről szólt, majd Puska is betalált, így alig 4 perc után Konakov mesternek időt kellett kérni, 2-10. A rossz kezdés után Kovács Benedek 2 ponttal tette le a névjegyét, majd Tiby a vonalról szépített, 5-13. Ezekben a percekben rendkívül jól védekeztek a kaposváriak, de talán Keller zsákolása megtörte őket, 7-13-nál időt kértek ők is. A kaposvári a dán Pedersen triplája után kialakult az eddigi legnagyobb különbség, szerencsére Tiby ugyancsak hármassal felelt, 11-18. z első játékrész hajrájában Zozó duplájára Csorvási válaszolt, 13-22. Az utolsó percben a mieinknél Barac és Tiby, a vendégeknél Kanjajski talált be, 18-24.

A 2. negyed elején megtaláltuk a ritmust, Tiby és Barac kosarával zárkózni kezdtünk, 22-26. Griffin triplája után Zozó várva-várt pontjai érkeztek meg, 26-29-nél időt kértek a vendégek. A játékrész derekán Pedersen és Barac pontjait jegyezhettük fel, Gabric triplája után pedig ismét Konakov mesternek kellett megszakítani a játékot, 28-38. Jókor jött az időkérés, előbb Pot, majd Tiby jól irányzott dobásainak örülhettünk, 35-38. A játékvezetők ezúttal sem voltak a helyzet magaslatán, szerencsére Perl Zoli triplája megnyugtatott bennünket, szurkolóinkat pedig felugrasztotta, 38-41. A félidő hajrájában Gabricot második sportszerűtlen szabálytalanság miatt kiállították, 40-46-nál vonultunk szünetre.

A 3. negyed Keller Ákos kosarával indult, majd Cowells kétszer is betalált távolról, Áki pedig újra zsákolhatott, 50-51. Hughes vonalról elhelyezett labdái után Zozó szemet gyönyörködtető kosarának örülhettünk, majd Griffin távolról szórt be egyet, 52-58. Barac akárcsak Strasbourgban, ezúttal is nagyon hasznosan játszott, a másik oldalon Hendlein volt eredményes, 56-61. Keller sokadik zsákolása után ég az utolsó másodperces félpályással is megpróbálkozott, sajnos a labda gyűrű tövéhez tapadt, mekkora pech, 58-63.

A 4. negyed első percében, Keller hármasa után először vezettünk a mérkőzésen, 64-63. Sajnos csak másodpercekig vezettünk, mert Griffin megint elemében volt, ekkor már 18 pontnál tartott, 64-70. Hughes újabb kosara után időt kért Konakov mester, 64-72-re vezettek ekkor és már csak 6 perc volt hátra. A végső dudaszó előtt 3 perccel Konakov mester még egyszer magához hívta a fiúkat, 67-77. Sajnos továbbra is nagyon jól védekeztek a vendégek, csak Zozó tartotta életben a reményeket, precíz triplája után, 70-78-nál a Kaposvár mestere kért időt. Sajnos az utolsó percre 71-79-nél fordultunk rá. A hajrában Brown triplája ért célba, sajnos hiába, mert kaposvári zsákolás, Cowells duplája és Brown triplája után kialakult a nem várt végeredmény, 79-84.