Győzelemmel búcsúztunk a BL-től: Falco – Strasbourg 89-71

Az idei BL-szezonunk utolsó csoportmeccsének első félidejében fej-fej mellett haladtunk francia ellenfelünkkel, majd robbantottunk a 3. negyedben, így a hajrá már csak formalitás volt. Megérdemelt győzelemmel búcsúztunk a BL-szezontól.

Az 1. negyedet Lansdowne 2+1 pontjával kezdték, nálunk pedig Cowels triplája ült, 3-3. Sajnos Berzins éss Kurucs is hármast szórt, 3-11. A 4. percben Stefan Pot a vonalról szépített, majd Brown duplája is célba ért, 7-14. A játékrész derrekán Perl Zoli is beszállt, de Berzins továbbra is hármasával szerezte a pontokat, 13-19. Pot és Tiby pontjaival zárkóztunk fel, de Kurucs is betalált újra, 16-21. Az utolsó percben Pot triplája, Barac közelije és Perl büntetője hullott be, 24-23.

A 2. negyedben Krivacevic zsákolásával növeltük a minimális előnyünket, majd Massa szépített, 26-25. Krivacevic közelről folytatta, Kurucs felelt, 28-31. Ezután újra Krivi, majd Zozó és egy mesteri Keller-assziszt után Boris Barac következett, a negyed közepén 34-31-re vezettünk. Ezúttal Stefan Pot érte el elsőként a 10 pontot, rögtön utána Tiby a vonalról szerzett újabb pontot, 39-37. A félidő hajrájában is fej-fej mellett haladtunk ellenfelünkkel, 42-42.

A 3. negyed Lansdowne közelijével és Cowels egymást követő 2 triplájával indult, 48-44. Nem álltunk le, Pot duplája és Tiby triplája is behullott, 53-44-nél a francia mester kért időt. Berzins és Cavaliére válaszolt, majd Perl Zoli állította vissza a különbséget, 57-48. Cowels negyedik és Brown első triplájának a 27.percben örülhettünk, 65-52. A játékrész utolsó kosarát Barac neve mellé írhattuk fel, mintha elengedték volna ezt a meccset a franciák, 70-52.

A 4. negyedben Zozó szerezte első kosarunkat, erre Beaufort reagált, 72-57. Zozó szárnyalt ezekben a percekben, Ő is 10 pont fölé került, 76-58. A végső dudaszó előtt 5 perccel a SIG Strasbourg kért időt, 78-60. Barac pontjaival 3 perccel a vége előtt alkult 81-63-ra az eredmény. Két tripla érkezett meg 2 perccel a vége előtt, 85-66. Az utolsó percben Perl talált be, majd a franciák még egyszer időt kértek, 89-66. Bejött nekik, az utolsó 5 pont az övék volt, de nagyon simán, 89-71-re mi győztünk!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – SIG Strasbourg 89-71 (24-23, 18-19, 28-10, 19-18)