Irány Budapest: Falco – Alba 79-75

A Magyar Kupa negyeddöntőjét jobban kezdte a fehérvári csapat, aztán a harmadik és a negyedik játékrészt, ha szorosan is, de megnyertük és megérdemelten bejutottunk az elődöntőbe.

Az 1. negyed első percei nagyon harcosan teltek, DeCosey szerezte az első kosarat, majd Ford is betalált, erre Tiby kintről válaszolt, 3-4. Triplaeső hullott az Arena Savariában: DeCosey után Kovács B. is beszórta a távolit, 6-7. A 4. perc elején Keller pöcizése után vezettünk először, 8-7. Sajnos nem sokáig Philmore és Pongó pontos dobásai után már 8-12 állt a táblán. A játékrész derekán Ford újabb közeli kosarat szerzett, 9-14-nél Perl Zoli is pályára lépett. Philmore újabb kosara után, 9-18-nál Konakov mester kért időt. Zozó triplája nagyon jókor esett be, Takács a vonalról felelt, 12-20. Diong zsákolása és Takács közelije után már 10 feletti volt a különbség, 12-24. Az utolsó percben Somogyi a vonalról, volt eredményes, meglepő hátrányba kerültünk, 12-26.

A 2. negyedet jól kezdtük, Sövegjártó duplája után Cowels 2+1 pontja esett be, 17-26. Ezután Philmore talált be újra, erre Sövegjártó a vonalról reagált, 18-28. A mi perceink következtek, Cowels triplát és duplát is, míg Zozó is kettest dobott, 25-30-nál a vendégek kértek időt. Sajnos összeszedték magukat, ráadásul a játékvezetői trió is ránk fújt technikai hibákat, Vojvoda pedig kihasználta, 25-34. A negyed közepén megint Philmore használta ki védekezésünk gyenge pontjait, 27-36. Cowels a vonalról szerezte tizedik pontját, majd Tiby dobhatott ziccert, 31-36. A félidő hajrájában DeCosey hármasa után, 33-43-nál megint Konakov mesternek kellett megállíttatni az órát. Az utolsó percben nagy küzdelem zajlott a labdáért, Pot ziccere után 5 pontra jöttünk fel, 38-43.

A 3. negyed Somogyi ziccerével startolt, Perl Zoli válaszolt, majd Cowels újabb 2 egymást követő triplát hintett, 46-45-nél a fehérvári mester kért időt. Vojvoda távolija után Keller közelije esett be, 48-48. Somogyi és Perl, majd újra Keller labdája volt precíz, 52-50. Sajnos már a játékrész derekán összejött az ötödik csapathibánk, Vojvoda kihasználta, 54-54. Somogyi közelije után Barac is begyötört egy közelit, 58-58. Ez a játékrész is óriási küzdelmet hozott, az utolsó perc számos kétes ítéletet hozott, Brown dobta az utolsó pontokat, 60-61.

A 4. negyed elején Keller közelijét jegyezhettük fel, majd Barac is betalált, 64-63. Pongó vonalról szerzett 1 pontja után Philmore dobott ziccert, erre Cowels felelt, 66-66. Kihagyott ziccerünket követéen DeCosey szerzett közelről 2 pontot, Zozó válaszolt rögtön, 68-68. Brown látványos zsákolása után Philmore egalizált, 70-70. Barac is zsákolt egyet, majd Brown csent el egy labdát és zsákolt újra, 74-70. Másfél perccel a vége előtt Barac zsákolt megint, DeCosey felelt, 76-73. Az utolsó percben Perl Zoli triplája eldöntötte a negyedddöntő sorsát, 79-75-re győztünk és utazunk Budapestre, szombaton elődöntőt játszunk a Tüske Csarnokban, az ellenfél a Kecskemét lesz.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 79-75 (12-26, 26-17, 22-18, 19-14)
Magyar Kupa, negyeddöntő
Szombathely, Aréna Savaria
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Kapitány Gellért, Farkas Gábor (Vághy Tamás János)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 2, Brown 6, Kovács 3/3, Tiby 10/6, Keller 9. Cserék: Barac 12, Cowels 18/12, Sövegjártó 3, Perl 16/6.

Arconic-Alba Fehérvár: Pongó 6/3 ,Somogyi 10, DeCosey ,Ford 12, Philmore 16. Cserék: Vojvoda 9/3, Decosey 14/6, Takács M. 4, Mbacke Diong 4.