Jó kezdés után gyenge folytatás: Falco – Körmend 80-87

A vasi örökrangadó első félidejében nem sok esélyt adtunk a vendégeknek, aztán a 3. negyedben helyzetbe hoztuk az ősi riválist és sajnos a meccs hajrája is nekik sikerült jobban.

Az 1. negyed Cakarun kosarával indult, majd Brown látványos zsákolással egyenlített, 2-2. Kovács B. triplája után ugrottunk először fel a helünkről, majd Durázi közelről szépített, 5-4. Hiába, Kovács B. újra távolról, Brown pedig közelről növelte az előnyt, 10-4. A játékrész közepén, Kovács B. közelije után a vendégek kértek időt, 12-4. Kocsis Tamás eligazítása után 2 közelivel zárkóztak, de Brown triplája lehűtötte a piros-feketék kedélyeit, 15-8. Tiby hármasa után először számoltunk tízet a körmendiekre, majd Chambers és Omenaka szépített, 18-12. Perl 2+1 pontja után, Sövegjártó hibáját még kihasználták a vendégek, de összességében magabiztosan vezettünk, 21-14.

A 2. negyedet Krivi félelmetes blokkjával nyitottuk, ezt Omenaka zsákolása követte, 21-16. Sövegjártó ziccerét Cowels triplája és Krivi közelije követte, 28-18-ra vezettünk 13 perc után. Ezután Ferencz Csaba szerezte meg első pontjait, majd a vonalról volt eredményes, 31-20. A negyed derekán Doktor tripláját és Pot újabb büntetőit jegyezhettük fel, 33-23. Tiby ma is kiválóan lőtt kintről, majd Pot közelről dobott pontosan, 38-23-nál újra körmendi időkérés következett. Maradt a jó dobóforma, Perl és Brown kosarai után már 43-25-re vezettünk. A félidő hajrájában Tiby közelről, Zozó a vonalról volt sikeres, a körmendiek továbbra sem késztettek nagy erőbedobásra bennünket, 47-28.

A 3. negyedben Cowels triplája kifelé, Chambers büntetői befelé pattantak, 47-30. Keller asszisztja után Pot volt eredményes, majd Cowels is besegített egy lecsorgót, 51-30. A 22.percben először vezettünk 20-nál több ponttal. Több perc kosárcsend után Edwards szépített, de Perl is betalált, 53-34. A játékrész közepén egy kis hullámvölgybe kerültünk, Chambers kosara után Konakov mester kért időt, 53-38. Ezután Perl és Mitchell pontjai érkeztek meg, 55-42. Amikor már vérszemet kapna a Körmend, Barac 2+1 pontja jött jókor 58-42. Lazán védekeztünk ezekben a percekben, miután Durázi csente el a labdát palánkunk alatt, 60-48-ra jöttek fel. Sőt, Durázi távolija és Omenaka közelije is beesett, 60-53. Keller pontjai jókor érkeztek meg, de az utolsó másodpercben Chambers triplája után már csak 5 pont volt a 2 csapat között, 62-57 állt az eredményjelzőn.

A 4. negyed Brown pontos közelijével startolt, nagy szükségünk volt erre, 64-57. Ezt Chambers és Pot kosarai követték, 66-59. Két kulcsjátékos következett: Perl duplája után Ferencz 3+1 pontja hullott be 68-63. Aztán Omenaka 2+1 pontja ért célba, 68-66-nál Konakov újra megszakította a játékot. Kellett, Tiby büntetői és Pot közelije is kikötött a körmendi gyűrűben, 72-66. A játékrész derekán Ferencz újra hármast szórt, 72-69. Ezután Ferencz újabb triplája után kiegyenlítettek a vendégek a 36. perc végén, 74-74. A következő minutumban újabb triplájuk esett be, 74-77. A 38.percben Barac a vonalról szépített, 76-78. Az utolsó előtti percben nagyot játszott Omenaka, most 2+1 pontja esett be, 76-81. Konakov mesternek újra időt kellett kérni. Perl szépített, majd Omenaka zsákolt, 78-83. Az utolsó percben Mitchell triplája és Barac közelije után, 80-86-nál Kocsis Tamás kért időt. Ezután már érdemi esemény nem történt, a második félidőben nem tudtunk megismételni az első játékrészben nyújtott jó teljesítményt. Nagy csatában veszítettünk, de így is vezetjük a tabellát és megnyertük az alapszakaszt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 80-87 (21-14, 26-14, 15-29, 18-30)
Bajnokság, 25. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Benczur Tamás, dr. Mészáros Balázs, Minár László Balázs (Bodrogváry Iván József)

Falco: Pot 12, Brown 13/3 Kovács B. 8/6, Tiby 10/6, Keller Á. 2. Csere: Sövegjártó 2, Krivacsevics 2, Perl 15, Cowels 7/3, Barac 9.

Körmend: Chambers 16/6, Takács 14/3, Mitchell 15/3, Durázi 13/3, Cakarun 7. Csere: Omenaka 15, Edwards 4, Ferencz 14/9, Adams -, Doktor P. 3/3.