Komoly hátrányból fordítottunk: Falco-Alba 82-70

A döntő első felvonása rosszul indult számunkra, aztán sikerült fordítani, sőt a negyedik játékrészben állva is hagytuk ellenfelünket, ezzel megtartottuk a rendkívül fontos pályaelőnyt.

Az 1. negyedet a Pot-Cowels-Kovács-Tiby-Keller sorral kezdtünk. Az első kosár egy Cowels tripla volt, aztán sajnos válaszként 11 fehérvári pont érkezett. Hamar 10 pont felettire nőtt a különbség. Pongó dudaszós triplája volt az utolsó momentum, 16-28.

A 2. negyedben tovább nyílt az olló, a játékvezetők nem tördelték az Alba védekezését fújásokkal, míg a másik oldalon sorozatosan jutottak a vonalra a kék mezes vendégek. Nagyot küzdöttünk, de stabilizálódott a jelentősnek mondható, 15 pont körüli különbség. A félidő végére közelebb tudtunk jönni, Perl kosara után már csak 10 pont volt közte, de a slusszpoén Vojvodáé volt, 37-49.

A 3. negyed első két perce nem hozott sok pontot, de szerencsére azokat mi szereztük, így 7 pontra csökkentettük az Alba előnyét, A. Zubillaga mester időt is kért. Miután Cowells dobott középtávolit, Pot ziccerével egy labdabirtoklás maradt a különbség, 46-49. Aztán Vojvoda hármasa esett be, majd Perl fordulásból dobott egy duplát, majd Somogyi 10. mezőny kísérlete végre sikeres volt. Ezután Keller fejezett be egy szép akciót ziccerrel, Ford viszont átdobta távolról őt a túloldalon. A következő támadásnál Barac oldotta meg jól a feladatát, majd Keller csökkentette a hátrányunkat 5-re, 56-61.

A 4. negyedben Tiby, majd Barac szerzett két pontot, aztán Tiby triplájával 3-0 után ismét vezethettünk. Ezt követően sem tört meg a lendületünk, Cowells kintről talált be, majd Pot kettő, Keller pedig három pontot szerzett, 71-64. Pot egy pontot szerzett a vonalról, aztán Keller átadását Barac értékesítette. Vojvoda ugyan szerzett még három pontot, de Perl nem hibázta el büntetőit, majd egy 2+1-el végérvényesen is eldöntötte a párharc első csatájának végkimenetelét, 82-70.

KOSÁRLABDA FÉRFI NB I – DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár 82–70 (16–28, 21–21, 19–12, 26–9)
Szombathely, 3070 néző. V: Benczur, Praksch, Ádám.

FALCO: Pot 11/6, COWELS 15/9, Kovács B. 5/3, Tiby 9/3, Keller Á. 9/3. Csere: PERL 21/3, BARAC 12, Sövegjártó. Edző: Milos Konakov

ALBA: Somogyi 5/3, Pongó Marcell 14/9, De Cosey 4, FORD 12/6, Philmore 9/3. Csere: VOJVODA 24/12, Takács Milán, Diong 2, Szabó Zs. Edző: Alejandro Zubillaga

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–11. 7. p.: 8–21. 11. p.: 16–30. 14. p.: 19–37. 18. p.: 31–44. 20. p.: 37–47. 24. p.: 46–49. 27. p.: 48–56. 28. p.: 50–59. 32. p.: 63–61. 37. p.: 72–64.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára, folytatás szombaton 20 órakor, Székesfehérvárott.