Kovács Benedek extrájával: Kecskemét – Falco 85-95

A mieink jól kezdtek, 10 ponttal megléptek, majd fordított a hazai csapat, de a félidő végére újra megnyugtató lett az előny. Mivel a második félidőben is jobbak voltunk, taktikusabban játszottunk, ráadásul Kovács B. és Cowels is jól dobott, sima győzelem lett a vége.

Az 1. negyedben hamar vezetést szereztünk, a feldobás után Kovács Benedek volt azonnal eredményes, 0-2. ezután Stefan Pot 2+1 pontjának örülhettünk, majd újra Ő volt eredményes, már 7 pont volt a fölényünk, amikor Townes a 3. percben megszerezte a hazaiak első pontjait, 2-7. Hiába, Kovács Benedek is felzárkózott Stafan Pot mellé, mesteri triplájával fiatal játékosunk is 5 pontos lett, 2-10. Kovács B. újabb duplája után, 2-12-nél a kecskeméti szakmai stáb állíttatta meg az órát. Nagyon jól védekeztünk ezekben a percekben és Keller is csatlakozott pontszerzőink mellé, 5-14. Ezt követően Klobucar büntetőivel Karahodzic ziccerével jöttek közelebb a vendéglátók, 11-14-nél Konakov mester hívta magához a fiúkat. Az utolsó percben Borisov triplával egalizált, sőt, Karahodzic büntetőjével a vezetést is átvették, 15-14.

A 2. negyed első kosarát is mi szereztük, Barac zsákolt és szemnek is tetsző akció után, 15-16. Aztán Borisov és Pot tempói következtek, 17-18. Felváltva vezettek 1-1 ponttak a felek, Barac, Kucsera és Perl pontjai után 21-22 állt az eredményjelzőn. A játékrész derekán Borisov kapta el a fonalat, de szerencsére Kovács Benedek is megőrizte jó dobóformáját, majd Townes rohant egyet a gyűrűnkig, 28-25. Aztán fordítottunk, előbb Keller Ákos közelijével szépítettünk, majd újra Pot 2+1 pontos akciója érdemelt tapsot, 28-30. Wittmann triplájával fordult a kocka, majd Tiby is megszerezte első pontjait, 31-32. A félidő hajrájában hiába volt igazunk, technikait kaptunk heves reklamálásért, a KTE pedig kihasználta ezt, 35-32. Cowels nagyon jókor talált be kintről, majd 35-35-ös állásnál, hazai időkérés után Kovács Benedek büntetőjével vezettünk ismét, 35-36. Az utolsó percben Cowels kétszer is betalált távolról, de a mezőny legeredményesebb játékosa, Kovács Benedek is eredményes tudott lenni újra, 37-44.

A 3. negyedet rohanós játékkal és Brown zsákolásával nyitottuk, erre Wittmann felelt, 39-46. Ezután Zozó mutatta meg, miért Ő a jelenlegi legjobb játékos a hazai élvonalban, 39-48. A következő támadások során Tiby és Borisov labdái hullottak be, 44-50. A játékrész derekán büntetőkkel jöttek még közelebb, de Barac is betalált egyszer a vonalról, 46-51. Cowelsre megint nem léptek ki, amerikai légiósunk pedig újra behintette, 46-54. Cowels és Brown pontjai után kialakítottuk az eddigi legnagyobb különbséget, 49-61. Ezután Karahodzic 2 és Wittmann 3 pontja érkezett meg, Krivacsevics válaszolt, 54-63. Az utolsó percben újra Pot talált be kintről, magabiztosan vezettünk, 56-67.

A 4. negyedet a hazaiak kezdték gyors játékkal, Townes szépített, majd Kovács B. sikeres középtávolijának örültünk, 58-69. Ezután Dramicanin és Pot kosarai hullottak a helyükre, majd Cowels ezúttal egy közelit dobott be, 60-73-nál megint a hazaiak éltek az időkérés lehetőségével. Hiába, Kovács Benedek extra hármasával 64-76-ra vezettünk. A negyed közepén Kovács B. zsákolással növelte pontjai számát, 66-81. A végső dudaszó előtt 5 perccel Klobucar triplája tartotta életben a hazaik reményeit, de Perl emberről dobott egy hármast, Brown pedig közelről segített be egy labdát, 70-86-nál még egyszer megállította az órát a KTE mestere. hiába, Keller labdavezetésben, emelkedésben és zsákolásban is megverte a hazaiakat, 73-88. Két perccel a vége előtt Zozó és Borisov pontjai következtek, 76-90. Konakov mester rendkívül dühös lett, amikor újabb hármast kaptunk a hajrában, időt kért, majd az utolsó 2 percben Brown tripláját és Barac dupláját is feljegyezhettük, 85-95-re magabiztosan győztünk. Szép volt, fiúk!

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Falco Vulcano Energia KC Szombathely 85-95 (15-14, 22-30, 19-23, 29-28)
Bajnokság, 7. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Papp Péter, Mészáros Balázs dr., Frányó Péter (Dernei Gábor)

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Townes 13, Klobucar 13/3, Ivkovic -, Dramicanin 6, ,Karahodzsics 10. Cserék: Boriszov 22/12 ,Kucsera 12/6, Wittmann 9/6, Fazekas -.

Falco Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 17/3, Kovács B. 20/9, Brown 10/3, Tiby 4, Keller Á. 6. Cserék: Cowels 18/15, Sövegjártó -, Perl 10/3, Barac 8, Krivacevic 2.

Nincs megállás, szerdán este már Spanyolországban játszunk fontos BL-meccset, az ellenfél a Murcia csapata lesz.