Már az első félidőben eldőlt: Tofas Bursa – Falco 90-63

Ez az este nem rólunk szólt, a házigazda hamar eldöntötte a meccs sorsát, Cowels 6 triplája extra teljesítmény volt.

Az 1. negyed elején egy gyors Brown-kosárral szereztünk vezetést, majd Pot is betalált, de a törökök is megszórták magukat és 3 perc után már 10-4 állt az eredményjelzőn. Sajnos nem tudtuk felvenni a ritmust, Toure zsákolt, majd Ugurlu is betalált, ekkor Konakov mesternek kellett időt kérni. A játékrész derekán Zozó szépített is közelről, 15-6. Távolról pontatlanul céloztunk, de legalább a ziccerek beestek, ezúttal Keller volt eredményes, 17-8. Ezekben a percekben brillírozott Gray, aki egyedül több pontot szerzett, mint mi, 21-8. Feltűnően sokat csúszkáltak játékosaink, miközben tovább növelte előnyét a török csapat, az utolsó percben sem koncentráltunk kellően, Toure ezt újra kihasználta, 28-8.

A 2. negyedet jól kezdtük, Cowels triplája, majd Barac közelije hullott be, 28-13. Aztán Ennis és Tanisan is betalált, sajnos magához tért a Tofas, 35-13. Pot a vonalról szépített, majd Ugurlu szenzációs labdavezetése és pontos ziccere után, 37-15-nél ismét meg kellett állítani a törökök rohanását.
A játékrész közepén Cowels rendkívül könnyedén szórt egymás után két triplát, 37-21-nél a török mester élt az időkérés lehetőségével. Több perces kosárszünet után, már a félidő hajrájában Keller Ákos a harmadik személyi hibáját is begyűjtötte, Braimoh pedig 2 büntetőt süllyesztett el, 41-23. Az utolsó percben is tovább növelték amúgy sem csekély előnyüket a törökök, ekkor Milaknis triplája és Toure közelije hullott be, Barac a vonalról szépített, 49-24.

A 3. negyed Gray és Ennis egy-egy kosarával kezdődött, Konakov azonnal reagált és már meg is állíttatta az órát, 53-24. Zozó betörése után sikerült megszereznünk első pontjainkat, de Milaknis gyorsan csendre intett bennünket, 59-26. Barac szépített, de Ennist nem véletlenül foglalkoztatta több NBA-csapat is, ma is megmutatta tudását, 61-28. Ezt követően Zozó a kiharcolt büntetőket értékesítette, sajnos ugyanez Barac esetében nem volt elmondható. A játékrész derekán Tiby a kihagyhatatlant is elszúrta, majd Brown dobott 2 pontot egy rendkívül szorongatott helyzetből, 61-32. Ezután Tiby távolról dobott pontosan, majd újra Brown volt eredményes, persze ők is rátettek még egyet, 70-41.

A 4. negyed Cowels 8 méteres triplájával startolt, sajnos a Tofas támadásánál Brownra már a 4. személyit fújták rá. Le is jött, majd Pot értékesített büntetőket, 70-46. Hiába, Gray duplája után újra Konakov mesternek kellett időt kérni, 74-46. A végső dudaszó előtt 7 perccel Keller kipontozódott, a helyére beálló Kovács Benedek triplával jelentkezett be, 75-52. Amikor már közelítettünk a 20 pontos különbséghez, mindig erősítettek a törökök, 84-58.
A meccs hajrájában egyik csapat sem törődött a védekezéssel, a törökök és mi is többet cseréltünk, a vége előtt 2 perccel 87-58 állt az eredményjelzőn. Az utolsó perc Cowels hatodik triplájáról és Kovács Benedek közelijéről szólt, 90-63-re kikaptunk.

Tofas Bursa – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90-63 (28-8, 21-16, 21-17, 20-22)