MESTERMÉRLEG

2-1 ide, de nagyon kemény dolgunk lesz…

Alejandro Zubillaga: Jár a gratuláció a Falconak, most náluk van az előny, egy igazi vérbeli döntőhöz méltó meccs volt, amin most Ők diadalmaskodtak. Úgy érzem, hogy ameddig nem kerültünk – főleg magasposzton – fault problémákba, addig nagyon jól helyt álltunk, sőt nagyon közel voltunk. Kicsit sajnálom a 4. negyedet, ahol elkezdtünk rohanni, és nem jól játszottunk. Hatalmas köszönet a szurkolóknak, élmény ilyen hangulatban játszani. Köszönöm a szurkolótáborunknak, hogy ennyien eljöttek és buzdítottak minket. Nagyon bízom a csapatomban, hogy vasárnap ismét itt fogunk játszani, és itt nyerjük meg a bajnoki címet. Hiszek benne, és bízok a játékosaimban. Mindenféleképpen meg kell néznünk a hibáinkat, és helyére kell rakni a puzzle-darabokat. Pénteken folytatjuk.

Milos Konakov:  Az Albával az elmúlt két szezonban mindig parázs, jó meccseket játszottunk. Mind az alapszakaszban, mind tavaly az elődöntőben, és most a döntő is egy igazi méltó csata. Az első félidőben jól játszottunk, bár volt több buta eladatot labdánk, amikből az Alba üres triplákat dobhatot, és értkesítette is azokat. A második félidőre ezen tudtunk változtatni, sőt védekezésben még agresszívebbek voltunk és okosan tudtunk támadni. A végére igazából, az utolsó 2-3 perc egy igazi egy labdás meccs volt. Ilyenkor, vagy ők, vagy mi szereztünk pontot, de egy ilyen fizikális 40 perce után nem várható el, hogy minden támadás kosárral végződjön. Hatalmas köszönet a szurkolóknak, akik az utolsó öt percben, amikor már csak 5-en maradtunk is belehajszoltak a győzelembe. Hatalmas élmény ilyen hangulatban játszani. Büszke vagyok a játékosaimra is, akik kifogás nélkül, fáradtságot nem ismerve küzdöttek a győzelemért. 2-1 a párharc, most van két napunk felkészülni a pénteki összecsapásra. Nagy mérkőzés lesz, egy győzelemre vagyunk a bajnoki címtől, amit mondhatunk közelinek, de mindenki tudja, hogy egy nagyon hosszú út áll még előttünk. Felkészülünk, és megígérem, hogy készen fogunk állni.