Parádés harmadik negyeddel: Falco – Alba Fehérvár 90-77

A feldobás után inkább a vendégek akarata érvényesült, majd összeszedtük magunkat és egyenlő állással vonulhattunk a szünetre, a harmadik negyedben aztán eldöntöttük a rangadó sorsát. Perl és Cowels 20 pontja nagyon kellett a sikerhez.

Az 1. negyedben 3 percig kellett várni az első kosárra, ezt Kovács Benedek követte el, majd Ford középtávolija érkezett meg, ezután Tiby két büntetőt dobott be, 4-3. Korábbi játékosunk, Somogyi rázta meg magát, amire Brown hármassal felelt, 7-9. Philmore is hibátlanul célzott a vonalról, de Brown újabb triplával jelentkezett, 12-11. A másik oldalon Ford brillírozott, a mezőnyből elsőként szerzett 10 pontot, aztán Vojvoda is belendült. Ezután Cowells újabb triplával, Takács Milán pedig büntetőkkel jelentkezett, majd Perl válaszolt. A hajrában Ford, majd Cowells is bedobott egy-egy újabb hármast, de Philmore is. Az első 10 percet Barac kosara zárta, 23-28.

A 2. negyedet jól kezdtük, Vojvoda hármasára Cowells válaszolt, majd Tiby triplájával már 10-3-as rohanásban volt a Falco és visszavette a vezetést is. Fej-fej mellett a két csapat, Somogyi két büntetőjével kiegyenlített, Konakov mester pedig időt kért, 42-42. Az év legjobbja, Perl Zoltán három büntetőt értékesített, de Pongó triplájával megint feljött az Alba. A felek egyenlő állással mentek pihenőre, 47-47.

A 3. negyed Keller zsákolással startoltunk, majd Brown bedobott két büntetőt, amivel Ő is elérte a 10 pontot. Ezután Keller és Pot szerzett kosarakat, Matthias Zollner pedig időt kért, 57-49. Hiába, Perl kosarával a játékmegszakítás után először érte el a különbség a 10 pontot. Tiby pontjai után Takács hármasa jelentette a fehérváriak fellángolását, majd Perl és Vojvoda váltott kosarat. Ezt követően Pongó ziccere és Tiby zsákolása érkezett meg. A játékrészt Perl zsákolása zárta, 76-58.

A 4. negyed elején Vojvoda közeli dobásával zárkózott az Alba, majd Somogyi és Cowells váltott triplát. Amerikai légiósunk mezőnyből elsőként elérte a 20 pontot, ennyi volt a különbség is. Az Albának nem volt esélye, a hajrában csak a különbség volt kérdéses. A végén a reptér és a cinege is felcsendült, 90-77-re teljesen megérdemelten győztünk. Szép volt, fiúk!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 90-77 (23-28, 24-19, 29-11, 14-19)
Bajnokság, 8. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Farkas Gábor, Kovács Nimród János (Dernei Gábor)

Falco: Pot 3/3, Brown 14/6, Kovács B. 3, Tiby 16/6, Keller 6/3. Cserék: Perl 20, Cowels 20/18, Krivacevic 2, Barac 6, Sövegjártó -, Verasztó -.

Alba Fehérvár: Pongó 10/6, Somogyi 14/9, DeCosey 6, Ford 13/6, Philmore 15/3. Cserék: Vojvoda 12/6, Takács Mi 7/3., Szabó -, Takács Ma. -.

Nincs megállás szombaton már a vasi örökrangadó következik!