Pénteken újra bajnokok lehetünk, Falco-Alba 84-78

A döntő harmadik meccsét is telt ház előtt rendeztük és már az első pillanatokban tapintható volt a feszültség. Az első félidő nagyon szoros, küzdős perceket hozott, amelynek sorrán az Alba szerzett minimális előnyt. A harmaddik negyedben megtáltosodtunk, 7 ponttal jobbak voltunk, a hajrá pedig újra félelmetes izgalmakat és szoros győzelmet hozott.

Az 1. negyed első támdását mi vezettük, de az első pontokat Somogyi szerezte, 0-3. Pongó kosara után Tiby gyötörte be az első pontjainkat, 2-5. Pot után Philmore talált be, 4-7. Kovács Benedek triplája a 3.percben gondoskodott a jó hangulatunkról, de Philmore azonnal reagált, 7-9. Aztán Pot és Kovács B. kosarai után először vezettünk, 11-9. Fehérvári tripla után Philmore is betalált, 13-14. Ekkor csatlakozott Perl Zoltán, a másik olddalon Vojvoda jött be, Philmore pedig már 8 pontos volt, Keller válaszolt közelről, 15-16. Diong a vonaról növelte a fehérvári pontokat, majd közelről is betalált, 15-20. A játékrész hajrájáan Pot szerzett közeli kosarat, szoros volt a meccs, 23-24.

A 2. negyedet jobban kezdtük, Zozó és Barac is betalált 1 percen belül, 27-26. Sajnos az ezt követő percekben Pongóék jobban dobtak, 29-35-nél Konakov mester időt is kért. Jól jött a fejmosás, Pot egymás után kétszer is betalált, majd Vojvoda labdája esett be, 33-37. A félidő hajrájában Pot és Tiby brillírozott, 37-37-nél az Alba kispad állíttatta meg az órát. Az utolsó minutumban megint megrázták magukat a vendégek, Konakov mester még egyszer magához hívta a ,,fiait”, 38-42.

A 3. negyed De Cosey kosarával startolt, triplával válaszoltunk, 41-44. Aztán Perl és Cowels is betalált, 46-46. Tiby vonalról szerzett 2 pontot, majd az Alba kért időt. A játékrész derekán nem figyeltünk, Pongó triplát, Vojvoda kétszer is ziccert dobhatott, 51-55-nél időt kellett kérnünk. Jókor jött Barac 2+1 pontja, 54-55. Szabó Zs. büntetős pontjaira Cowels reagált azonnal, közeli és az azt követő távoli precíz dobásával 59-57-re vezettünk. Az utolsó momentumok a miénk voltak, Barac szenzációs akció végén szerzett pontokat, majd kiválóan védekeztünk, de Diong még szépített, 65-62.

A 4. negyedben Perl Zoli triplájának ugrottunk fel, sajnos Pongó is betalált kintről, 68-67. Ezt követően újra Vojvoda, majd Keller pontjait jegyezhettük fel, aztán megint Pongó és Cowels kinti labdái hullottak a helyükre, 73-71. Tiby és Ford következtek, a játékrész derekán 75-74 állt az eredményjelzőn, amikor Baracot második sporrtszerűtlen hibájáért kiállították. A végső dudaszó előtt 4 perccel Konakov mester újra időt kért, jól tette, Keller azonnal betalált, 78-74. Philmore szépített, majdd Zozó állt a vonalra és dobott 1 pontot, 78-76. Ezután Zozó cselezett ki mindenkit, majd dobott ziccert, 80-76-nál fehérvári játékmegszakítás következett. Elképesztő izgalmak közepette Diong dobhatott a vonalról, de csak egyet érrtékesített, 80-77. Az utolsó percben még egyszer időt kértek a vendégek, de ez már nem osztott, nem szorzott, 84-78-ra diadalmaskodtunk!!!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 84-78 (23-24, 15-18, 27-20, 19-16)
Döntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Nagy Viktor, Frányó Péter (dr. Gincsai János Péter)

Falco: Pot 17/3, Kovács 5/3, Cowells 12/9, Tiby 13, Keller Á. 9 Csere: Perl 16/3, Sövegjártó -, Barac 12.

Fehérvár: Pongó Ma. 18/12, Somogyi 6, DeCosey 9/3, Ford 6, Philmore 13/3. Csere: Vojvoda 14, Diong 10, Takács Mi. -, Szabó 2.

Szép volt, fiúk, 2-1-re vezetünk a párharcban, pénteken bajnokok lehetünk!