Rendkívül kiélezett meccsen újabb siker idegenben: DEAC – Falco 69-71

Az első félidőben már 16 ponttal is mentek a hazaiak, de jókor ébredtünk és a 18 pontos Tiby vezérletével és a végső dudasszó előtt 2 másodperccel beszórt triplájával megfordítottuk a meccset.

DEAC: Scott 11, Gumbs 7/3, Drenovac 14, Gáspár 4, Taylor 9. Csere: Tóth 10, Polyák 11/9, Neuwirth B -, Balázsi -, Mócsán 3/3.

Falco: Pot 10, Kovács B. -, Brown 3/3, Tiby 18/15, Keller Á. 7. Csere: Cowels 14/12, Verasztó -, Perl 8, Barac 9, Sövegjártó 2.

DEAC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69-71 (26-21, 20-14, 13-21, 10-15)
Bajnokság 5. forduló
Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
V.: Cziffra Cs, Nagy V., Ádám J.)

Az 1.negyed elején a Pot – Brown – Kovács – Tiby – Keller sorral nyitottunk. A pontgyártást a hazaiak kezdték meg, majd sok pontatlanság után Pot volt először eredményes nálunk,4-2. A rajtot egyértelműen a DEAC kapta el jobban, nálunk Tiby és Keller is 3-3 ponttal jelentkezett, 13-8. Perl Zoli ziccere után a hazaiak mesterének kellett időt kérnie, ekkor 17-12 állt az eredményjelzőn. Védekezésünk okozhatott fejfájást vezetőedzőnknek, sorra jöttek a debreceni kosarak, bár tudtunk válaszolni, 24-18. Tóth Ádám kosara után már 26 pontnál járt a hazai csapat. A negyed hátralévő részében Barac előbb ziccerből, majd büntetőből talált be, az első negyed végén 26-21-re vezetett a fehérmezes DEAC.

A 2. negyedet is lassan kezdtük, kihagyott ziccereinket megbüntették, már 30-21-re húzott el a Debrecen, mikor Konakov magához hívta a fiait. Scott a fault ellenére is bedobta, sikeres 2+1-es akciója után már 33-21. Továbbra sem volt pontunk a második etapban, Drenovac viszont közvetlen közelről ejtette be a labdát, 37-21. Konakov nyomdafestéket nem tűrő timeoutja után végre eredményesek voltunk, Tiby büntetőjét Cowels fejelte meg egy triplával, 37-25. Dedek időkérése után Cowels újra eredményes volt, csak tíz volt a hátrányunk, 37-27. Úgy nézett ki elkezdtünk zárkózni, Matt Tiby távolijával hosszú idő után egyszámjegyű volt a különbség, 41-32. A hazaiak rendezni tudták soraikat, 46-35-ös debreceni előnnyel ért véget a félidő.

A 3. negyed Tiby kosarával zárkóztunk, de Scott gyorsan visszaállította a 2 számjegyű különbséget, 48-37. Stefan Pot egyéni akciója után a debreceni mester azonnal megállíttatta az órát, 48-39. A játékrész közepén egymás hibáiból éltek a csapatok, majd Cowells, Brown és Zozó rázta meg magát, 49-47. Ekkor újabb DEAC time-out következett. Hiába, 49-49-nél utolértük őket, sőt Cowells újabb triplája után már mi vezettünk, 51-52. Sajnos Drenovac újra játékba lendült, de Barac is eredményes volt, 55-54. A játékrész utolsó percében Tóth Á. büntetői értek célba, de összességében sokkal jobbak voltunk ebben a 10 percben és egészen 59-56-ra felzárkóztunk.

A 4. negyed elején a 4 hibával pattogtató Zozó asszisztja után Barac szépített, 59-58. Sajnos 67-65. Tóth Á. ellenállhatatlanul játszott ezekben a percekben, mind támadásban, mind védekezésben csapata javára vált, 62-58. Ezután Polyák ellen fújtak sportszerűtlent a sporik,Pot és Perl büntetett, 64-62. Amikor közel kerü, 67-65.ltünk a DEAC-hoz, Polyák és Cowells triplája hullott be, 67-65. Taylor büntetőire Tiby hármassal felelt, 69-68. A hajrá iss rendkívül kiélezetten alakult, videózás után, 8 másodperccel a vége előtt miénk volt a labda. Az akciónk végén Tiby süllyesztett el egy triplát, 69-71-nél időt kértek a hazaiak, de már csak 2,1 másodperc volt hátra. Ez pedig kevésnek bizonyult a DEAC-nak, újra győztünk és folytattuk kiváló sorozatunkat, maradt a 69-71.