Sok hiba vezetett a második vereséghez: Falco – DEAC 75-81

Jól kezdtünk, aztán a DEAC ragadta magához az irányítást, a harmadik negyedben már 10 pont feletti volt a vendégek előnye. A hajrában is sokat hibáztunk, fájó, hogy épp az Arena Savariában szakadt meg október óta tartó 15 meccses győzelmi szériánk.

Az 1. negyedet a 2 center egy-egy kosara nyittta, előbb Keller, aztán Tóth Á. volt eredményes, 2-2. Aztán többperces kényszerszünet következett. Brown és Govens jól ismerik egymást még Szegedről, így aztán egymást fogják, a pikáns csata elején Brown zsákolt, 4-2. Aztán Govens egyedül maradt és kétszer egymás után szórt triplát, 6-8. Megint fordult a kocka, előbb Tiby, majd Kovács B. dupláival már 10-8-ra megint mi vezettünk. nem sokáig, Drenovac egalizált, majd a játékrész derekán pályára lépett Perl Zoltán is. Ezután Pot a vonalról talált be, 12-10. Pot triplája következett, erre Drenovac a vonalról, Govens középtávolról, Taylor pedig közelről felelt, 15-15. A hajrában Kovács B. a vonalról, Zozó pedig közelről szerezte meg első pontjait, majd a vonalról rá is tett egyet, 20-15.

A 2. negyedben a vendégek nagyon jól kezdtek, Taylor, Kovács A., majd újra Taylor pontjaival már 20-22 állt a táblán. Nem volt vége a vesszőfutásunknak, Govens dudaszós triplája is behullott, Konakov mester kénytelen volt megállítani az órát, 20-25. Rengeteg hibával játszott ezekben a percekben mindkét csapat, a DEAC megléphetett volna 7 ponttal is, de Barac szépített, majd a negyed közepén Zozó közelije esett be, aztán technikait fújtak Barac ellen. Ezt követően Scott hibázott, majd Kovács B. palánkos kettesével értük utol a vendégeket, 26-26. Közben Pot sajnos már negyedik labdáját is eladta, vezetőedzőnk le is cserélte a légióst. Számos hiba után Zozó kettesével újra mi vezettünk, 29-28. Váltott vezetésre rendezkedtek be a csapatok, most Scott pontjai jöttek, aztán Perlre fújtak sportszerűtlent. A vonalról szerzett pontokkal 29-32-re vezettek. A félidő hajrájában Zozó szépített és újra jött a debreceni időkérés, 31-32. Az utolsó percben Polyák triplájával növelték előnyüket, majd Zozó az ellene lekövetett szabálytalanság után, a vonalról szépíthetett, 33-35. Zozó újabb sikeres büntetői mellett, sajnos még Drenovac közelije is belefért, 35-37.

A 3. negyed sajnos ugyanott folytatódott, ahol a 2.játékrész abbamaradt, mi sokat hibáztunk, a DEAC pedig kihasznált ezt. Nagyon pocsékul dobtunk ezekben a pillanatokban, Tóth Á. révén a 24. percben már 38-49 állt az eredményjelzőn. Konakov mester időt kért, a 15 perces szünet után újra megpróbálta összerázni a csapatot. Zozó büntetőivel szépítettünk, de Govens lubickolt, azonnal válaszolt közelről, 40-51. Tóth Á. közelijére Brown tudott válaszolni, 42-53. Tiby büntetőivel jöttünk be 10 alá, de Drenovac azonnal reagált, 44-55. Ezután Kovács B. zsákolt, majd Barac dobhatott ziccert, 48-55-nél a DEAC-mestere kért időt. A játékrész finisében feltámadtunk, Brown triplája nagyon jókor esett be, igaz Govens is hármassal felelt. Erre Perl reagált, 53-58.

A 4. negyedet is rettenetesen kezdtünk, Scott és Taylor pedig ezt kihasználta, 55-62. Drenovac is kíméletlen volt, majd Barac hozta közelebb a mieinket, 57-64. Sportszerűtlen debreceni hiba miatt Tiby büntetőzhetett, majd Zozó bravúrpontja is megérkezett, 63-67. A játékrész derekán felzárkóztunk, Zozó újra a vonalról faragta a hátrányt, 65-67. Sajnos Pot hatodik eladott labdáját Mócsán megbüntette, 65-69. Tiby triplája után 68-72 állt a táblán. Ezután Govens és Keller következett, 70-74. Nemcsak a két csapat, de Perl és Govens versenyfutásáról is szólt a csata, mégis Tóth Á. rejtett el egy meglepő hármast. Két perccel a vége előtt 7 ponttal mentek a vendégek, 70-77. Konakov mester még egyszer magához hívta az övéit, sajnos hiába. Az utolsó perc is a szenvedésről szólt, sajnos nem ment ma a játék, utolsó kosarunkat Tiby szerezte. Ezzel 75-81-re győzött, s így visszavágott a debreceni győzelmünkért a DEAC.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 75-81 (20-15, 15-22, 18-21, 22-23)
Bajnokság, 18. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Györfy Rúben, Sörlei Attila (dr. Gincsai János Péter)

Falco: Pot 10/3, Brown 7/3, Kovács B. 8, Tiby 11/3, Keller Á. 6. Csere: Perl 22, Barac 11, Verasztó -, Sövegjártó -.

DEAC: Govens 23/12, Mócsán 5, Balázsi -, Drenovac 13, Tóth Á. 13/3. Csere: Scott 8, Polyák 5/3, J. Taylor 12, Kovács II. Ák. 2, Neuwirth

Az edzőváltáson átesett DEAC egymás utáni két fordulóban legyőzte a Szolnoki Olaj és a mi csapatunkat is, ezzel megszakadt 15 mérkőzésen át tartó győzelmi szériánk, fájó, hogy éppen az Arena Savariában.