Triplaeső és újabb kiütés: ZTE – Falco 66-95

Az elődöntős párharc második összecsapásán semmi esélye nem volt a hazaiaknak. A harmadik negyedben döntöttük el a meccset, amelyen összesen 10 triplát és 40 lepattanót is szereztünk.

Az 1. negyedet jól kezdtük; Tiby és Pot is betalált 1 percen belül, 0-4. Tiby folytatta a pontgyártást, majd Trice és Csuti pontjaival közelítettek, 5-8. Úgy tűnik bealudtak a házigazdák, mi pedig ezt kihasználtuk, 9-16-nál Krasovec mester kért időt. Egyelőre hiába, miután technikait kapott a ZTE kispad, Zozó is megszerezte első pontját, 9-17. A hajrában Sövegjártó is beköszönt, de Zozó is növelni tudta pontjaink számát, 11-21. Az utolsó pillanatokban Krivi hibázott, a ZTE megbüntette, de simán vezetünk, 16-24.

A 2. negyedben jobban kezdtek a hazaiak, 12 perc után 20-28 állt az eredményjelzőn. Szoros küzdelem zajlott a játékrész derekán, Kovács B. triplája is kiperdült, 28-33. Gyorsan magunkhoz tértünk, Krasovec mester újra időt kért. Egyenlő erők küzdelme zajlott, de Cowels mesteri hármasa lehűtötte a zalai kedélyeket, 34-44. A félidő utolsó támadásából nem sikerült Zozónak kosarat szerezni, de a 10 pontos előny megnyugtató.

A 3. negyed Zozó kosarával startolt, 0-6-tal kezdtünk, Krasovec megint megállíttatta az órát, hiszen tovább nyilt az olló, 37-56. A játékrész derekán először alakult ki a 20 pontos differencia, a hazaiak 5 perc alatt mindösze 6 pontot dobtak, mi pedig 16-ot. Eldőlt a meccs?! Zozót nem tudták tartani, közel került a különbség a 30 ponthoz, 44-73. Óriási különbség alakult ki a tripla-dobások értékesítése terén, Zozó az utolsó másodperces hármast is beszórta, 46-76. Már csak az volt a kérdés meglesz-e a 100 pont?!

A 4. negyedben már 30 pont fölé nőtt a különbség, amikor Trice végre bedobta az első ZTE-triplát, 51-80. Mivel eldőlt a meccs, O’Reilly hiányát sem tudták a hazaiak pótolni, így aztán több fiatal játékosát is bevettette Konakov mester. Ezekben a pecekben már csak a különbség volt a kérdés, a győztes kiléte már nem. A játékrész derekán 56-86 állt a táblán. A vége előtt 3 perccel Cowels újabb triplát értékesített, 61-91. A hajrában színtiszta magyar sorral játszottunk, aztán a ZTE mestere is élt ezzel a lehetőséggel. Zúgott a ,,mindenki szombathelyi”, Takács zsákolt még egyet, 66-95.

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 66-95 (16-24, 18-20, 12-32, 20-19)
Rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés.
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Tőzsér Dénes Kelemen, Frányó Péter (Hartyáni Zsolt)

Zalaegerszeg: Trice 13/3, Rakicsevics 18/3, Keller I. -, Csuti 7, Smith 15. Csere: Osztojics 6, Polster 3/3, Zsíros -, Németh, Szalay -, Simó 2.

Szombathely: Pot 16/6, Kovács 3/3, Cowells 14/9, Tiby 14/3, Keller Á. 7/3 Csere: Perl 24/6, Krivacevic 6, Sövegjártó 6, Barac 3, Horváth -, Takács 2, Hansen -.

Nagyon simán hoztuk ezt a meccset is, 2-0-ra vezetjük a párharcot, amelyet kedden be is fejezhetünk.