Végig vezetve, magabiztosan: Falco – ZTE 94-80

A mieink végig kézben tartották a szomszédvári rangadót és esélyt sem adtak a vendégeknek a feltámadáshoz.

Az 1. negyedben Keller Ákos kosarával szereztünk vezetést, majd Stefan Pot középtávolilja és Brown ziccere következett, 6-2. A játékrész derekán Pot folytatta a pontgyártást, 2+1 találatával 13-8-ra vezettünk. Ezt követően bejött Zozó és Cowels is, érkezett is az első triplánk, 18-9-nél a ZTE mestere időt kért. Hiába, Tiby után, Barac révén már a hatodik játékosunk is kosárszerző volt, 20-11. Az utolsó perc az egerszegieké volt, 23-17.

A 2. negyedet jobban kezdte a vendégcsapat, Ostojic mellé Csuti zárkózott fel, 23-21. Jókor jöttek Zozó első pontjai, amelyek a vonalról érkeztek meg, majd a ziccerrel növelte előnyünket, 27-21. Csapatkapitányunk tarthatatlan volt, újabb duplája után önzetlenül adta át a labdát Kovács Benedeknek is, aki ziccerrel fejezte be az akciót, 31-21-nél újra megszakította a játékot a ZTE-időkérés. Megint hiába, Brown egymás után behullott két hármasa, majd Keller triplája teljesen letaglózta a vendégeket, 40-25. A félidő hajrájában Brown továbbra is hiba nélkül szórta a távoliakat, bár O’reilly erre válaszolni tudott, 43-31-nél Konakov mester is időt kért. Az utolsó pontokat Ostojic szerezte 45-33.

A 3. negyed is ugyanott folytatódott, ahol a második abbamaradt, mi jól dobtunk, a vendégek pedig próbáltak lépést tartani, de nem ment nekik, 51-37. Triplákkal operáltunk, Tiby, Keller és Cowels szétdobta a vendégeket, 54-37. A játékrész derekán Trice szépített távolról, de mindegy mit csinált a ZTE, azonnal válaszoltunk rá, ezúttal Tiby volt eredményes, 59-43. Krivacevic a vonalról szerezte meg első pontjait, majd Perl Zoli mesteri magánakciója után 67-53-ra vezettünk.

A 4. negyedben nagy küzdelem zajlott a palánk alatt, Krivacevic kiválóan lepattanózott és többször is begyötörte a labdákat, 71-61. A vége előtt 6 perccel Brown és Pot kosarai értek a helyükre,76-61. Ezután Barac pontjai estek be, de Smith kosarával feljöttek, 80-68-nál azonban Konakov mester odakérte magához a srácokat. A hajrában jól menedzseltük az előnyünket, Perl és Tiby triplája is behullott, 92-80-nál még egyszer időt kértek a vendégek. Az utolsó percben Keller Ákos sajnos kipontozódott, de Kovács Benedek még zsákolt egyet, 94-80.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 94-80 (23-17, 22-16, 22-20, 27-27)
Bajnokság, 10. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Balog György Attila, Kapusi Gábor (Bognár Tibor)

Szombathely: Pot 13, Kovács B. 4,Brown 15/12, Tiby 14/6, Keller Á. 8/6. Cserék: Perl 15/3, Cowels 8/6, Krivacevic 6, Barac 11, Verasztó -, Takács -, Sövegjártó -.

Zalaegerszeg: Smith 14, O’Reilly 8/3, Polster -, Rakicevic 15/9, Ostojic 17/6. Cserék: Trice 14/3, Szalay -, Keller I. 6, Zsíros -, Csuti 6, Németh -.

Szép volt fiúk, folytatás szerdán, de már a Bajnokok Ligájában.