Fölényes diadal az óévzárón: Falco – Honvéd 96-82

Az év utolsó bajnokiján sokáig jól tartotta a lépést a rekordbajnok, aztán a negyedik negyedben volt olyan időpillanat, amikor 20 pont is volt a javunkra, végül Perl Zoli extrájával simán győztünk.

Az 1. negyed előtt legendánkat, az 50 esztendős Kálmán Lászlót köszöntötte klubvezetőnk, majd Kovács B. és Simon K. kosárváltásával kezdődött az összecsapás. Ezután Keller szerzett 1 pontot a vonalról, erre Tanoh-Dez felelt, 3-5. A játékrész derekán Demeter és Mijovic kosaraival 7-11-re léptek meg a vendégek. Kovács B. és Zozó pontjaival reagáltunk, 11-13. Tanoh Dez jól mozgott, és Demeter is termelte a pontokat, mi pedig Zozó kosaraival tartottuk a lépést, 18-20. Sőt, Zozó 2+1 pontjával a negyed hajrájában visszavetttük a vezetést, 21-20. Az utolsó perc azonban a fővárosiaké volt, Barac szépített, 23-26.

A 2. negyedet Barac középtávoli kosarával indítottuk, majd Zozó a vonalról vette újra vissza a vezetést, 27-26. FelváltVa vezettek 1-1 ponttal a felek, amikor Cowels 3+1 ponttal, majd egy szimpla triplával tűnt ki a többiek közül, 36-30. Sherman szépített, Barac pedig a vonalról állította vissza a 6 pontos különbséget, 38-32. A játékrész derekán Tiby köszönt be újra, 44-32-re léptünk meg, a fővárosiak kértek időt. Hiába, korábbi játékosunk, Simon Kristófék vezetésével nem tudtak ellenállni rohamainknak, Brown révén 46-33 állt a táblán, amikor Konakov mester is megállította a játékot. A félidő hajrájában végigtapsoltuk a legenda, Cece emlékére a 18. percet. Az utolsó kosarat Simon K. süllyesztette el, távolról, 50-42.

A 3. negyed Perl Zoli 2+1 pontjával startolt, 53-42. Mijovic szépített, erre Cowels triplával reagált, 56-49. Nem engedett el bennünket a Honvéd, igyekeztek szorosan tapadni ránk, a játékrész közepén 58-51 állt az eredményjelzőn. Aztán fordult a kocka, Barac pontjai után, 62-51-nél újra időt kellett kérni a fővárosiaknak. Bejött, vendég dupla és Sherman tripla után 62-55-re jöttek fel. Aztán megint változott a játék képe, a fordulatokban gazdag meccs ezen perceiben Barac brillírozott, már 18 pontnál tartott, 73-59. Az utolsó percben Sherman 3+1 ponttal szerzett örömet a maroknyi Honvéd-drukkernek, 73-63.

A 4. negyed jól kezdődött számunkra, aztán Tanoh Dez révén újra felzárkóztak, 78-67-nél ismét Konakov mester kért időt. Rendeztük sorainkat és 1 perc múlva már 15-tel mentünk, 82-67. Nem volt megállás, Zozó 2+1 pontjával már 85-67-re vezettünk. Tiby is odatette magát, 87-69. A következő percben már Keller zsákolt, 89-69-nél újabb fővárosi time-out jött. Hiába, a végén csak az volt a kérdés meglesz-e a 100 dobott pontunk. Most nem sikerült, de a fölényes győzelemnek boldogan örülhettünk, 96-82.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Budapesti Honvéd SE 96-80 (23-26, 27-16, 23-21, 23-19)
Bajnokság, 14. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Tőzsér Dénes Kelemen, Szilágyi Bálint (Páli dr. Kálmán)

Falco: Pot 6/3, Brown 7/3, Kovács 9/3, Tiby 13/3, Keller 5. Cserék: Perl 25, Cowels 13/12, Barac 18, Sövegjártó -, Verasztó -, Krivacevic -.

Honvéd: Simon 8/6, Tanoh Dez 14/6, Mijovics 20/9, Demeter 7/3, Peringer 4. Cs: Hajdu -, Sherman 21/9, Völgyi 6, Kopácsi -, Tarján 2.

Szép volt, fiúk! Folytatás 2023-ban! Boldog Új Évet minden kedves szurkolónknak!