Magabiztos győzelemmel szereztünk vezetést a párharcban: Falco – DEAC 87-67

A negyeddöntős párharc első mérkőzésének elején nehezen lendültünk ritmusba, a vendégek pedig kinti dobásokkal érvényesültek. Persze így is megnyertük az első, majd az azt követő három játékrészt is. A hajrában csak a különbség volt kérdéses, Stefan Pot 20 ponttal volt a legeredményesebb játékosunk ezzel 1-0-ra vezetünk.

Az 1. negyedet jobban kezdtük, a játékrész derekán 13-8-ra vezettünk. Aztán a debreceni tripla után Cowels adott mesteri asszisztot Kellernek, 15-11. Perl kiváló védekezése után a befejezés is remek volt, 19-13. Az első pillanattól kiváló hangulatot teremtettek szurkolóink, akik a 8. percben a vendégek 3 pontot érő távoli dobását, majd Barac vonalról szerzett pontját és a második hibás büntető után egy Tiby-kosarat láthattak, 22-16. Ezután Neuwirth dobott újabb debreceni triplát, az utolsó másodpercben pedig a kupadöntő MVP-je, Tiby dobott ,,egylábas” duplát, 24-19.

A 2. negyed Drenovac hármasával startolt, majd Perl 2+1 pontja, aztán már a negyedik DEAC-tripla érkezett meg, 27-24. Drenovac a vonalról is hiba nélkül dobott, Scott pedig egy közelivel megszerezte a vezetést a vendégeknek, 27-28. Barac kosara után vettük vissza a minimális előnyt, ezt Keller a vonalról növelte, 31-28. Scott duplája után, a 14. percben Cowels dobta be első hármasunkat, Polyák is kintről reagált, 34-33. A játékrész derekán Scott a vonalról egalizált, majd a minimális vezetést is visszavette, 34-35. Pot a vonalról egyenlített, de csak egyet dobott be, az ellentámadás után pedig Neuwirth ugyanennyit, 35-36. Ezt követően Zozó mesteri akció végén szerzett 2 pontot, majd egy újabb támadásunk végén már távolról is betalált, 40-36. Mielőtt elléptünk volna, Mandic a 16. perc végén időt kért. Hiába, újabb labdaszerzésünk és támadásunk után, Zozó a vonalról is betalált, 42-36. A félidő hajrájában tovább gyakorolhatta a büntetők értékesítését Zozó, akinek nem is volt ezzel gondja, 46-37. Rengeteg szabálytalanságot fújtak be ezekben a percekben a játékvezetők, ezt kihasználva előbb Polyák szépített, majd Pot állította vissza a 9 pontos előnyt, 48-39. Keller újabb kosara után először vezettünk tíznél több egységgel, Mandic újra magához hívta fiait, 50-39. A félidő utolsó percében, Tóth Ádám vonalról szerzett pontjai után Konakov mester is megállíttatta az órát, 50-41. Jól tette, bejött a megbeszélt figura, Pot triplájának örülhettünk, 53-41.

A 3. negyed elején elején még jobban elléptünk, előbb Tiby akadálytalanul szerezhetett 2 pontot, majd Cowels és Pot is betalált közelről, 59-41. Mandic alig 1 perc után újra időt kért. Ezután Tóth Á., majd Pot is közelről talált be, 61-43. Drenovac vette el a labdát irányító játékosunktól, Pottól, majd könnyű kosarat szerzett, ezt Govens-tripla követte, 61-48-nál már Konakov mester kért időt. Jókor, Keller és Pot révén 65-48-ra módosult az eredmény. A negyed közepén agresszív védekezésre váltottak a debreceniek, Zozót így sem tudták megállítani, és mivel Govensre reklamálás miatt technikait fújtak, Barac ezt kihasználta és már 21 ponttal mentünk. Drenovac pontjaival jöttek közelebb, de Barac gyorsan reagált, aztán Zozó sem tudott hibázni a vonalról, 73-54. Az utolsó percben, Brown, illetve Scott hármasa is célba ért, 76-57.

A 4. negyedet Krivacevic közelijével kezdtük, majd Taylor zsákolt, 78-61. Pot palánkos duplája után Krivi a vonalról gyarapította a pontjait, 81-61. A játékrész derekán Scott kozmetikázott a hátrányon, 81-65. A 37. percben Brown ugrott egy hatalmasat a labdáért, majd fájdalmasan kapott a térdéhez. Több perces ápolás után a 7 pontos Brown sajnos nem folytathatta, bízunk benne, hogy nincs nagy baj. Ezt követően Kenéz szerezte meg első pontjait, Cowels reagált azonnal, 87-67. A dudaszó előtt 2 perccel mindkét csapat mestere a fiatalokat hozta pályára. Ezek nem a mi perceink voltak, de a vendégek sem jöttek közelebb, rendkívül pontszegény utolsó játékrészt követően 87-67 maradt az eredmény.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 87-67 (24-19, 29-22, 23-17, 11-10)
Rájátszás, 1. forduló, 1. mérkőzés.
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Söjtöry Tamás Ferenc, Kovács Nimród János (Téczely Tamás)

Falco: Pot 20/6, Kovács 2, Brown 7/3, Tiby 10, Keller 9. Csere: Perl 19/3, Barac 10, Cowels 7/3, Krivacevic 3, Sövegjártó -, Takács Zs. -, Horváth -.

Debrecen: Govens 6/6, Mócsán 4, Gáspár 2, Drenovac 18/6, Tóth Á. 7. Csere: Garamvölgyi -, Scott 13/3, Taylor 5, Polyák 6/3, Neuwirth. 4/3, Kenéz 2.

Szép volt, fiúk, folytatás szombaton, de már Debrecenben!