Perl Zoltán extrájával: Falco – Szedeák 82-97

Szegeden jól kezdtünk, aztán kiegyenlített erők küzdelmét hozta a második játékrész. A harmadik negyed közepén feljebb kapcsoltunk, akadt olyan pillanat is, hogy 19 ponttal vezettünk. A hajrában pedig csak a különbség volt kérdéses, Perl Zoltán 26 ponttal lett a mezőny legjobbja.

Az 1. negyed Polanyi közelijével startolt, aztán Pot büntetőzött, Tiby pedig hármast szórt, 2-4. Polanyi triplája után újra a hazaiak vezettek, de csak pár másodpercig. Pot közelije, majd Brown és Keller távolija hűtötte le a szegedi kedélyeket, 5-12. Két közelivel zárkózott a Szedeák, de Tiby is betalált, 9-14. A játékrész derekán csereként beállt Perl Zoltán is megkezdte a pontgyártást, erre Polanyi válaszolt távolról, 12-16. Ezután Filipovic és Barac labdái estek be, 14-18. A hajrában Krivacsevics két középtávolija, Zozó ziccere, illetve Washington és Bognár K. büntetői értek pontokat, megnyugtató volt az előnyünk, 17-24.

A 2. negyed Zozó 2+1 pontjával kezdtük, erre Roberson fellet, de Zozó újra beindult és már 19-29 állt a táblán. Ezt követően Roberson büntetőivel és Washington duplájával zárkóztak a Tisza-partiak, 24-29. Hiába, Zozó tarthatatlan volt a Szedeák számára, elsőként csapatkapitányunk jutott túl a 10 dobott ponton, 24-31. A negyed közepén Kovács B. a vonalról, Tiby pedig közelről növelte tovább pontjainkat, 26-35. A Szedeák időkérése után Nicholson triplája és Tiby 2+1 pontját jegyezhettük fel, 29-38. Washington hármasa után Kovácsra fújtak szándékosat, ezt is Washington használta ki, 34-38. A meccs 18. percében Konakov mester kért időt. Jókor, a hajrában Brown triplája, Tiby ás Kovács B. két közelije is értékes pontokat hozott a ,,konyhára”, igaz Washington hármasa is beesett, 40-47.

A 3. negyedet Nicholson és Pot 1-1 sikeres büntetőjével indították a felek, majd 1 percen belül Pot és Tiby, illetve Roberson és Nicholson volt eredményes, 45-53. Perl és Nicholson folytatta a kosárgyátást, 47-55. Saját nevelésű ex-játékosunk, Bognár K. triplával tartotta életben a szegedi reményeket, de Zozó büntetői és Brown középtávolija után, 50-62-nél a hazaiaknak újra időt kellett kérni. A játékrész derekán Brown közelije és Nicholson triplája esett be, 55-64. Cowels és Perl kosarai után már 55-72-re mentünk. Cowels beindult, már a második triplája hullott be, 56-75. Ezután Nicholson, Washington és Carter pontjaival araszoltak fel, 64-75.

A 4. negyed elején Barac közelije törte meg többperces kosárcsendünket, 64-77. Nem adták fel a hazaiak, Washington a vonalról, Carter távolról szépített, 69-77. Semmi baj: Perl-dupla és Brown-tripla tette helyre a különbséget, 69-82. Újabb szegedi időkérés következett, de ezúttal hiába: Perl újabb 2+1 pontjával már 69-86-ra vezettünk. Ezután Brown és Roberson pontjai következtek, 73-87. A meccs hajrájában Cowels 3 pontot szerzett a vonalról, Tiby közelről, Sövegjártó távolról, illetve Carter, Roberson és Nicholson is közelről volt eredményes, 82-97-re győztünk.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82-97 (17-24, 23-23, 24-28, 18-22)