Végletekig szoros meccsen, hosszabbítás után harcoltuk ki a döntőt: Falco-ZTE 95-94

Az elődöntős párharc harmadik felvonásának első félideje szoros csatát hozott, aztán meglepetésre 6 ponttal a vendégek hozták a harmadik negyedet és átvették a vezetést. Az utolsó 10 percben jobban dobtunk és kiváló koncentrációval játszottunk, de így is szükség volt az 5 perc ráadásra és Perl Zoli döntő dobására. Újra bajnoki döntőt játszhatunk!

Az 1. negyedben Rakicevic révén szereztek vezetést a zalaiak, aztán Tiby, Keller és Cowels jött, utóbbi 2 triplát szórt egymás után, 11-4. Trice kosaraival ttartották a lépést, a játékrész derekán Keller is átdobta az ellenfél falát, 16-9-nél Krrasovec mester kért időt. Trice továbbra is remekül élt aazzal, hogy nem igazán léptünk ki rá, mellette Keller I. is triplát értékesített, 16-15. Ezután Barac a vonalról szerezte meg első pontját, majd Zozó is elkezdte a pontgyártást, 21-15. Az utolsó momentumokban Krivi zsákolt, Ostojic pedig a vonalról szépített, 25-21.

A 2. negyedet Németh Á. közelije nyitotta, majd Pot és Ttrice két kosara következett, 27-27-nél Konakov mester állíttatta meg az órát. Tiby hármasának örülhetttünk a játékrész közepén, majd Kovács B. is betalált közelről, 34-31. A félidő hajrájában Barac és Tiby a vonalról, majd Barac közelről is, illetve Zsíros és Trice közelről talált be, 43-39.

A 3. negyedben Rakisevic 2+1 pontjával araszoltak feljebb, erre Tiby felelt, 45-42. Ezután Zsíros és Perl hármasai estek be, 48-45. Zozó formába lendült, a tripla után kettese is csont nélkül hullott be, 50-45. Ezután Ostojic és Tiby is büntetőzhetett, a játékrész közepén pedig Zsíros dobott újabb triplát, majd Németh Á. közelről egalizált, maajd az 1.perc után másodszor is vezetéshez jutottak, sőt, Rakisevic révén már 54-58 állt a táblán. Konakov újabb időkérése után rengeteget állt a játék, számos szabálytalanság akadályozta a folyamatos játékot, majd Kovács Benedek szórt egy nagyon fontos triplát, 58-60. Az utolsó percben Perl Zoli a vonalról egyenlített, de Rakicevic még bepréselt egyy közelit, 60-62.

A 4. negyedet Zozó duplájával kezdtük, Zsíros válaszolt, 62-64. Kovács Benedek újabb hármasa azt jelentette, hogy visszavettük a 32. percben a vezetést, 65-64. Aztán Barac révén már kettővel vezettünk, de Rakisevic egyyenlített, 68-68. Az utolsó 5 percre 72-71-nél fordultunk rá. Stefan Pot triplája nagyon jókor szállt be, Krasovec 75-71-nél kért időt. Két tripla következett, nálunk Zozó volt eredményes, 78-76. A végső dudaszó előtt 2 perccel Ostojic egyyenlített a vonalról, 78-78. Ezután Keller Á. a vonalról szerzett 2 fontos pontot, majd S. Pot ziccere és Rakisevic távolija következett, 82-81. Konakov mester időkérése után 16 másodperc maradt vissza, Zozó harcolt ki büntetőket, amiket be is dobott, de a ZTE is büntetőkhöz jutott és Trice be is dobta valamennyyit, 84-84. Hosszabbítás következett.

A ráadsában is végig tapadt ránk a ZTE, de Perl Zoli megint hozzátette a saját extráját és 95-94-re megnyertük a harmadik csatát is!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 95-94 (25-21, 18-18, 17-23, 24-22, 11-10)
Rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés.
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, dr. Mészáros Balázs, Makrai Márton (dr. Gincsai János Péter)

Szombathely: Pot 15/3, Kovács 7/3, Cowells 8/6, Tiby 18/3, Keller Á. 7/3 Csere: Perl 23/9, Krivacevic 2, Sövegjártó -, Barac 12.

Zalaegerszeg: Trice 26/6, Rakicsevics 25/6, Polster -, Smith 2, Osztojics 20/15. Csere: Zsíros 10/6, Németh 8, Csuti -.

Szép volt fiúk, jöhet a finálé, jöhet az Alba!