Hihetetlen végjáték után: Alba-Falco 81-80

A döntős párharc második meccsét jól kezdtük, aztán hamar magukhoz tértek a hazaiak. A 2. negyedben nem kíméltük magunkat és szinte döntő, 22 pontos fölényt szereztünk. Aztán a második félidő elején sajnos fordult a kocka, az Alba felzárkózott, majd be is hozta a hátrányát, sőt az utolsó pillanatokban, nem kis szerencsével a győzelmet is megszerezte.

Az 1. negyedet Kovács Benedek labdaszerzése utáni ziccerrel kezdtük, majd Pot és Cowels is betalált, 0-8-re elhúztuk. Aztán éledezni kezdett az Alba, de Kovács B. triplája is célba ért, 6-11. Ford hármassal felelt, de Cowels is beszórta. Aztán bejött Vojvoda és a 7. perc elején egyenlített, 13-13. Belejöttek a hazaiak, 17-17-nél először vezettek, majd az utolsó percben Krivi pöcizett, 19-17.

A 2. negyed Zozó duplájával startolt, majd Sövegjártó Ábel miután begyűjtötte a harmadik hibáját is, szórt egy triplát, újra vezettünk, 21-22. Ezután Zozó és Keller kosaraival 22-31-re léptünk meg, jött is az Alba időkérése. Hiába, a játékrész derekán már 27-36-ra vezettünk. Sőt, Barac 2+1 pontja után először mentünk tíznél több egységgel, 27-39. Egy perc múlva pedig már kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 29-45-re mentünk. Aztán Vojvoda szépített, de hiába, Cowels és Pot triplája megnyugtatott bennünket, 31-51. Az utolsó pillanatokban mér egy ziccert is bedobott Cowels, brutálisan jók voltunk ebben a negyedben (is), 31-53.

A 3. negyed Ford hármasával indult, majd újabb pontokat szerzett ellenünk, egy eladott labdánk után pedig Pongó triplája is behullott, 40-53. Konakov mester időkérése után továbbra is rosszul játszottunk, Pongó megint hármast szórt, aztán számos eladott labdánk után minden hibánkat kihasználtak, 16-0 után újra időt kértünk, egészen hihetetlen, de már 47-53-re fogyott a tekintélyes előnyünk. Sajnos csak 5 perc után dobtuk első kosarunkat, Cowels volt eredményes, 49-55. Ezt követően Keller és Philmore pontjai érkeztek meg, 51-57. Döbbenetes, de Vojvoda 2 egymást követő zsákolása után 55-57-re zárkóztak fel. Az utolsó percben Keller pöcizett, majd Philmore is zsákolt, 60-61.

A 4. negyedet Kovács B. és Perl Zoli pontjaival kicsit megnyugodtunk, de ők is válaszoltak, 64-65. Philmore vonalról szerzett pontjával értek utol bennünket, 65-65. Aztán Kovács B. dobott ziccert, majd fehérvári időkérés következett. Philmore 2+1 pontjával 70-67-re vezettek a hazaiak. Aztán Zozó és Cowels közelijével jöttünk közelebb, majd egyenlítettünk, 71-71. Philmore és Zoz ó egy-egy kosara után, 3 perccel a végső dudaszó előtt 73-73 állt a táblán. Vojvoda újabb kosara után, mi támadtunk, majd jött a videózás, hogy mi is történt a támadásunk végén. A hajrában Ford nagyon kiélezett helyzetben triplát szórt, Konakov megállíttatta az órát, 78-73. Jókor, mert Barac palánkos triplát szórt, aztán az ellentámadásból Ford a vonalra állt és bedobott 1 labdát. Erre jött Cowels és a vége előtt 11 másodperccel bedobta az újabb triplát, 79-79. Időt kértek a fehérváriak, majd Ford és Cowels is a vonalra állt, sajnos a mi játékosunk az egyiket kihagyta, 81-80.

Arconic-Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-80 (19-17, 12-36, 29-8, 21-19)
Döntő, 2. mérkőzés
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Kapitány Gellért, dr. Mészáros Balázs (Hartyáni Zsolt)

Alba Fehérvár: Pongó Ma. 13/6, Somogyi 4, DeCosey 11/3, Ford 12/6, Philmore 9/3. Csere: Vojvoda 20, Diong, Takács Mi. -.

Falco: Pot 8/6, Kovács 12/6, Cowells 17/6, Tiby 5/3, Keller Á. 6 Csere: Perl 27, Sövegjártó 3/3, Barac 10/3, Krivacevic 2.

Nem érdemeltünk vereséget, a párharc állása: 1-1, folytatás kedden!